Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jesli poduchy byly wywalone trzeba wymienic sterownik poduszek?


Pabl0_86

Rekomendowane odpowiedzi

vagiem nie usuniesz... potrzebny jest specjalny kabelek i soft. elektronik magik zrobi tak ze w sterowniku nie będzie śladu po odpaleniu poduszki(nawet sumy kontrolne da się zmodyfikować)...ale z tego co uczyli mnie na studiach to po wystrzeleniu poduszki najlepiej wymienić sterownik(sterownik może być sprawny, ale nie ma 100% pewności, że przy drugim razie prawidłowo zadziała.) no i koniecznie trzeba zmienić tasiemki od poduszek, nawet jak są sprawne. Poduszki wyzwalane są sporym impulsem prądowym, i są przypadki że przewody delikatnie się opalają...i przy ponownym wystrzale przewody(głownie chodzi o cienkie tasiemki przy kierownicy) mogą się upalić i poduszka może za późno wystrzelić. No ale to tylko sucha teoria... w Polsce w praktyce kasuje się błąd w sterowniku a w miejsce poduszki wstawiasz rezystor 1-2Ohm. A potem sprzedajesz jako bezwypadkowy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz wszystko wiem slyszalem o tym ale nie bylem pewien...zobacze co mi sie lepiej oplaca czy zakup nowego sterownika czy naprawa...bo auto idzie na handel. Tasemek nie bede wymienial bo mam wystrzelona boczna poduszke z fotela kierowcy tylko i kupilem caly fotel z poduszka za 100zl bo nie chcialem sie bawić w szycie itd. Musialem jeszzce kupic napinacz pasa bo mi wystrzelil jak młotkiem uderzalem w słupek ale akumulator byl odlacozny takze powinno byc ok. Dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wymienić czujnik uderzenia bocznego który jest pod wykładziną na środku fotela (zależy z której strony masz wystrzeloną poduchę ) i w tedy spróbuj wykasować vagiem , zmieniałem ostatnio u kumpla bo tez miał wystrzeloną poduszkę w fotelu i tylko skasowaliśmy vagiem i wszystko jest ok auto 2000 rok, a zrobienie sterownika to koszt 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...