Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] A6 1999 AFN


mily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat dotyczy A6 z 1999 roku i silnikiem AFN w sedanie.

Mam problem z tylną listwą oświetleniową (mówię tu o głównym oświetleniu a nie o oświetleniu do czytania).

Tylna listwa nie reaguje na pozycję przełącznika "0-1-drzwi". Bez względu jak jest ustawione to listwa i tak się nie świeci, zapalić ją mogę tylko z przedniego panela (jeżeli na przednim panelu ustawię na 1 to zapala się też tylna, i jak już się pali to również nie reraguje na położenie przełącznika "0-1-drzwi" na tylnej listwie).

Miał ktoś już taki problem?? Ja jestem elektrotechnikiem i nie bardzo orientuje się w elektronice, myślałem że to jest podłączenie na zasadzie wsuwek i ktoś wymieniając żarówkę zakręcił się z wtyczkami (i pewnie z tym sobie bym poradził), ale tam jest układ scalony zasilony z kostki więc nie ma takiej możliwości. Tak myślę że może gdzie w Vag-u jest namieszane sterowanie (jak kupiłem ten samochód to większość sterowników było zresetowanych, stało się tak po podmianie akumulatora, więc może ten sterownik od komfortu też jest rozregulowany i poprostu trzeba włączyć mu opcję tylnej listwy ???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź te kostki, może Ci gdzieś przewody pośniedziały, nie zaszkodzi zobaczyć

No sprawdzałem jest ok. Dziwi mnie że tam nic nie widać żeby ktoś kombinował z przekładaniem kabli. Dziwne jest też to że jak na przednim panelu włączę na 1 to i tył się zapala (więc to działa), wnioskuje z tego że może moduł komfortu trzeba przestawić na inną opcję (zakodować lub mu zrobić jakąś adaptację). Nie mam pojęcia co jest nie tak.

Podobnie było z klimą (migała i wystarczyło zakodować odpowiednio i jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może cos z samym włącznikiem w tylnej listwie, tzn cały panel bo skoro z przełacznika z przodu działa a z tyłu nie to mi [podchodzi jedynie takie skojarzenie.

A może masz jakiegos znajomego z którym mógłbyś sie wymienic ta tylną lamką i zobaczyc czy jego lampka bedzie działać u ciebie a twoja u niego :)

PS. Widzę, że na A6 nikt nie pomógł bo tam ten sam temat założyłeś :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmy może masz rację posprawdzam ten układ pod względem zimnych lutów, może tam coś nie łączy.[br]Dopisany: 24 Październik 2010, 15:46_________________________________________________

A może cos z samym włącznikiem w tylnej listwie, tzn cały panel bo skoro z przełacznika z przodu działa a z tyłu nie to mi [podchodzi jedynie takie skojarzenie.

A może masz jakiegos znajomego z którym mógłbyś sie wymienic ta tylną lamką i zobaczyc czy jego lampka bedzie działać u ciebie a twoja u niego :)

PS. Widzę, że na A6 nikt nie pomógł bo tam ten sam temat założyłeś :wink4:

Były dwa zimne luty, po poprawieniu jest wszystko ok. THX za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...