Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Błąd 1218


supi9

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś z rana sprzęt zrobił mi niespodziankę - przy odpaleniu auta nie zgasła mi kontrolka airbag.

Podłączyłem fejsa i pokazał się w vw-tool błąd nr 1218 opis: side airbag igniter - pass side rear -G200 Resistance to High

Po usunięciu błędu lampka zapala się ponownie i błąd się pojawia. Moim zdaniem nie mam poduszek bocznych - na fotelach nic nie ma. Wnioskuję że gdzieś nie ma styku. Temat podobny znalazłem ale tam tyczy się innego auta z innym wyposażeniem - tam były boczne poduchy.

Bym prosił o podpowiedź - gdzie trza posprawdzać kostki, wiązkę - w którym miejscu ? :(

Z vag-com "01218 side airbag igniter :passanger side N200 32-00 Resistance to High"[br]Dopisany: 25 Październik 2010, 12:34_________________________________________________Informacyjnie dla tych co mają taki sam problem - sprawa załatwiona tzn wymontowałem prawy fotel i tam wszystkie styki przeczyściłem i podopychałem. No cóż w VAG'u było napisane, że kontaktu niet. Kolega sugerował mi, że mimo iż nie mam poduszek bocznych to najpewniej jest czujnik zajętości fotela i on może niekontakcić bo auto ma swoje lata. Chyba miał rację bo po poprawieniu styków podpiąłem VAG'a i błąd dał się skasować i co najważniejsze nie wraca. :good:

Mam nadzieję że komuś ten opis się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym powiedział, że masz poduszki boczne, sprawdź czy nie masz metek z boku fotela (na dole) z napisem AIRBAG albo ręką dotknij boku fotela można wyczuć, że coś tam siedzi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym powiedział, że masz poduszki boczne, sprawdź czy nie masz metek z boku fotela (na dole) z napisem AIRBAG albo ręką dotknij boku fotela można wyczuć, że coś tam siedzi :gwizdanie:

Powiem Ci że możesz mieć racje, bo z boku pod materiałem czuć plastikowe elementy ( teraz wieczorem to wymacałem :gwizdanie: ) tak jakby zaślepki ale nie widziałem metek ani wszytych informacji, dlatego pomyślałem o czujnikach - najważniejsze że pieruńska lampka zgasła bo mnie to stresowało - lubię gdy wsio jest ok!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz zdjęcie poglądowe zaznaczyłem Ci w czerwonym kółku "metkę" z napisem AIRBAG, tak były oznaczane fotele wyposażone w poduszki boczne w autach przed II liftingiem

6nE2J.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz zdjęcie poglądowe zaznaczyłem Ci w czerwonym kółku "metkę" z napisem AIRBAG, tak były oznaczane fotele wyposażone w poduszki boczne w autach przed II liftingiem

6nE2J.jpg

Rozumiem ale takich metek nie mam bo odrazu sytuacja bylaby jasna, ale mam taką tapicerkę.

Może ktoś pozbył się metek - licho wie, natomiast pod materiałem można wyczuć tak jakby poduszki.

Dzięki za zainteresowanie.

PS Masz w aucie bardzo sympatyczne wnętrze- zmiany widać na pierwszy rzut oka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy pod fotelem masz wtyczki jezeli sa a nie masz podgrzewania foteli to na 100% masz poduszki i to własnie najczesniej przez te wtyczki pojawia sie bład poduszek bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy pod fotelem masz wtyczki jezeli sa a nie masz podgrzewania foteli to na 100% masz poduszki i to własnie najczesniej przez te wtyczki pojawia sie bład poduszek bocznych.

Dzięki za zainteresowanie temat ogarnęty - są poduszki i jest ogrzewanie - to przez te wtyczki był problem.

Zamykamy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...