Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALZ] Trzęsie podczas jazdy


wyspa7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku tygodni obserwuje w aucie lekkie bicie, trzęsienie autka podczas jazdy.

Wyraźnie odczuwa się to, gdy podczas jazdy oprę prawą nogę o tunel środkowy - wyraźnie czuć wibracje.

Podczas jazdy po wciśnięciu sprzęgła (objawy ustają) pojazd toczy się równiutko.

Co moze byc przyczyną tego stanu rzeczy? Czy poduszka pod skrzynią mówi papa... czy szukac czegos innego.

Jak ewentualnie sprawdzić te poduszkę?

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeśli występuje w twoim aucie koło dwumasowe to to jest przyczyną drgań,ja u siebie własnie wymieniam te ustroństwo pocieszę że kosz 1540 zł sam dwumas i nie tylko silniki Tdi to maja o czym się w bolesny sposób przekonałem,więc kolego sprawdź czy w twoim modelu występuje dwu mas :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że przeguby napędowe wewnetrzne wywołują takie wibracje kiedy są żużyte i należy je wtedy wymienić :(

Hej,

w sobotę zmieniłem oponki na zimowe, koła wyważone.... dalej to samo.

Jak sprawdzić czy mam dwumasę...

Też słyszałem o tych przegubach...zabiorę się w pierwszej kolejności za to..

Napiszcie jak sprawdzić czy przegub wew. jest uszkodzony... chciałbym posiadać jakaś wiedzę zanim pojadę do mechaniora.....aby nie przekonać się po wymianie kompletu..że to jednak nie to..

Pozdrawiam

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By sprawdzić czy masz dwumas najprościej-może banalne, ale idź do sklepu z częściami jakiegoś lepszego i niech ci sprzedawca powie czy twój model fury ma dwumas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 1.9 TDi '96.Tez mam problem z wibracjami na wyzszym biegu.Najbardziej da sie to odczuc na czworce przy pokonywaniu wzniesienia.Problemy zaczely sie gdy wymienilem wahacze.Zmienilem tez lozyska,amortyzatory ,przeguby zewnetrzne,tarcze i klocki, gumy na drazku stabilizatora,koncowki przekladni i laczniki stabilizatora.Mozna powiedziec,ze przod jest nowy a przedtem nie bylo wibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...