Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Trzeszczy jeden tweeter - coś ze wzmacniaczem?


Obsession

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu męczę się z trzeszczącym prawym tweeterem. Myślałem, że to wina głośnika więc podmieniłem na drugi i dalej było to samo. Zamieniłem też przewody głośnikowe na wyjściu wzmacniacza i tym razem trzeszczenie przerzuciło się na lewą stronę (wykluczyłem więc zwrotnice i przewody). Następnie podłączyłem odwrotnie przewody sygnałowe (lewy z prawym), ale tym razem trzeszczenie nie przerzuciło się na drugą stronę więc to również nie sygnałówki. No i pozostał wzmacniacz... to czego najbardziej się obawiałem. Gwarancja niestety skończyła się pół roku temu. Trzeszczenie następuje na bardzo wysokich częstotliwościach, ale nie na całym paśmie tweetera. Woofer gra normalnie. Co mogło się stać ze wzmacniaczem?

Sprzęt w aucie to:

Wzmacniacz: USAmps XT800.2

Głośniki przód: DEGO SP-650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jak będę miał taką możliwość to na dniach wrzucę piecyk kumpla.. Gdyby poszła końcówka mocy (jeśli są dwie - po jednej na kanał) to chyba trzaskał by na całym paśmie i sporo ciszej? A tu woofer gra pięknie, a tweeter sieje tak jakby zawsze w tej samej częstotliwości. Na niektórych kawałkach to się dzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze kiepskiej jakosci masz te kawalki...[br]Dopisany: 02 Listopad 2010, 14:27_________________________________________________Moze sciagnij ten sam kawalek w wyzszej jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem też na oryginałach i jest to samo. Na jednej z wysokich częstotliwości tweeter zawsze zatrzeszczy :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podmien na moment piecyk tak jaj rysiuu pisze. Jak podmienisz to napisz bo jestem ciekaw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...