Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja.Mile widziane wskazówki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Chciałbym przedstawić moją sytuacje i poprosić o wskazówki od klubowiczów będących w temacie ponieważ ja osobiście jestem pierwszy raz w takiej sytuacji i nie chciałbym czegoś zawalić lub przeoczyć.

Tak więc. W czwartek moja żona miała stłuczkę niestety z jej winy(wymusiła pierwszeństwo).Poszkodowany robi samochód z naszego OC. Natomiast my będziemy likwidowali szkodę z naszego AC z Compensy(auto dostało w przednie prawe koło, uszkodzone:błotnik, lampa, zderzak i ostro zawieszenie). W piątek sprawę zgłosiliśmy w Compensie i dowiedzieliśmy się że pan od wyceny nawiedzi nas we wtorek. Wczoraj rozmawiałem z lakiernikiem który mówił żebym nie zgadzał się na pierwszą wycenę, ponadto powiedział że na 99% będzie druga wycena po rozebraniu samochodu, chodzi o elementy zawieszenia. I teraz moje pytanie jak to rozegrać we wtorek nic nie podpisywać rzeczoznawcy jeżeli nie zgadzam się z wyceną. Czy podpisać wycenę, poczekać do dodatkowych oględzin i dopiero wtedy pisać odwołanie?A może nic nie będę musiał podpisywać a wycenę dostane pocztą i od niej się odwoływać?Jak to wygląda?

PS.Panowie nie mieszajcie mnie z błotem jeżeli pytam się o podstawy ale naprawdę nie miałem jeszcze do czynienia z ubezpieczycielami. Ja jestem drugim właścicielem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Panowie nie mieszajcie mnie z błotem jeżeli pytam się o podstawy ale naprawdę nie miałem jeszcze do czynienia z ubezpieczycielami.

nikt Cię tu nie będzie mieszał z błotem :wink4: Forum jest od tego,żeby pytac :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ... Panie to zrobią :tongue4:

Z opóźnieniem, ale...

Same oględziny nie muszą się od razu zakończyc wyceną szkody - kosztorysem, a podpisanie protokołu szkody lub innego dokumentu do niczego Ciebie nie zobowiązuje.

Wstępnie zapewne otrzymasz tylko info o kwocie, wówczas domagaj się kosztorysu, który compensa ostatnio robi tylko na zamiennikach, ale to już zależy od pakietu AC jaki posiadasz.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDN. Stłuczki

Została zaliczona szkoda całkowita. Samochód wycenili przed stłuczką na 15k (według mnie mało), wrak na 7,1k. Do wypłaty na konto ma być 7,9k. Naprawa wyjdzie ok 4k także nie jest źle.

Z początku compensa upierała się na naprawie kosztorysowej(lipa bo amortyzacja 50%+700zł wkładu własnego) oferowali 4,7k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...