padre24

O padre24

Osiągnięcia padre24

Reputacja

1. Witam. Podepnę się do tematu. Mam autko poliftowe. Zegary pół FIS. Trzy wyświetlacze w liczniku. Problem polega na tym że wyświetlacz na którym widać temp. potrafi pokazywać -50C. a przy +2 klima się nie włącza ;/. Wymieniłem czujnik temp. ten przed chłodnicą i d*pa dalej to samo. Może ktoś wie gdzie znajduje się przetwornik temp. podejrzewam jakieś zimne luty lub coś podobnego. Czy czeka mnie regeneracja całego licznika? Macie jakieś rady sugestie?
  2. Jedynie na szrocie lub na allegro dostaniesz ten wąż za rozsądne pieniądze. Ja do AVG wyrwałem na allegro za 45zł także się da. Pozd.
  3. Mam Wahlera od 2 lat i złego słowa nie mogę powiedzieć. 90 stopni zawsze trzyma nawet w te największe mrozy. Na climatroniku temperatura waha się też w granicy 90C.Osobiście polecam.
  4. Ja ostatnio obserwowałem wskazania climatronika (kanał 49) i wskaźnika temp. w zegarach. Wnioski: jak silnika się nagrzeje po przejechaniu kilku kilometrów to wskazówka stoi na 90C i ani drgnie niezależnie czy jadę czy na postoju. Na kanale 49 temperatura waha się w czasie jazdy od 88 do 90 a na postoju od 87 do 90. Ogrzewanie ustawione na auto i 19C. Termostat wymieniony dwa lata temu na Wahlera . Także nie wszystkie tak mają że temp spada na postoju.
  5. padre24

[B5 1Z] Piszczy koło

U mnie też piszczało. Z początku przyczyny szukałem w zacisku, klockach, tarczy a problem tkwił w rozerwanej osłonie przegubu (przegub pracował bez smaru). Po wymianie osłony ze smarem, jak ręką odjął wszystko ucichło.
  6. Jak klubowicz moskal zauważył, obowiązkowa wizyta na diagnostyce.
  7. CDN. Stłuczki Została zaliczona szkoda całkowita. Samochód wycenili przed stłuczką na 15k (według mnie mało), wrak na 7,1k. Do wypłaty na konto ma być 7,9k. Naprawa wyjdzie ok 4k także nie jest źle. Z początku compensa upierała się na naprawie kosztorysowej(lipa bo amortyzacja 50%+700zł wkładu własnego) oferowali 4,7k.
  8. Witam wszystkich.Chciałbym przedstawić moją sytuacje i poprosić o wskazówki od klubowiczów będących w temacie ponieważ ja osobiście jestem pierwszy raz w takiej sytuacji i nie chciałbym czegoś zawalić lub przeoczyć. Tak więc. W czwartek moja żona miała stłuczkę niestety z jej winy(wymusiła pierwszeństwo).Poszkodowany robi samochód z naszego OC. Natomiast my będziemy likwidowali szkodę z naszego AC z Compensy(auto dostało w przednie prawe koło, uszkodzone:błotnik, lampa, zderzak i ostro zawieszenie). W piątek sprawę zgłosiliśmy w Compensie i dowiedzieliśmy się że pan od wyceny nawiedzi nas we wtorek. Wczoraj rozmawiałem z lakiernikiem który mówił żebym nie zgadzał się na pierwszą wycenę, ponadto powiedział że na 99% będzie druga wycena po rozebraniu samochodu, chodzi o elementy zawieszenia. I teraz moje pytanie jak to rozegrać we wtorek nic nie podpisywać rzeczoznawcy jeżeli nie zgadzam się z wyceną. Czy podpisać wycenę, poczekać do dodatkowych oględzin i dopiero wtedy pisać odwołanie?A może nic nie będę musiał podpisywać a wycenę dostane pocztą i od niej się odwoływać?Jak to wygląda? PS.Panowie nie mieszajcie mnie z błotem jeżeli pytam się o podstawy ale naprawdę nie miałem jeszcze do czynienia z ubezpieczycielami. Ja jestem drugim właścicielem auta.
  9. Jaki przegub to ci nie napisze ale sprzedawce działającego na forum to mogę ci polecić Tom77. On na pewno dobierze ci coś dobrego i jakościowo i cenowo. Pozdro.
  10. Ja wczoraj oddałem auto do lakiernika aby ogarnął temat klapy i tej cholernej listwy aluminiowej. Co śmieszniejsze u tego gościa stała identyczna (włącznie z kolorem lakieru) poliftowa a4 jak moja i lakiernik dokładnie to samo robił z klapą co u mnie będzie robił.Także temat dość popularny w poliftach. Majster wspominał że przyklei mi od wewnętrznej strony tej aluminiowej listwy, po rogach co mogą stykać się z lakierem małe kawałki taśmy dwustronnej aby problem nie powrócił. Jak ten patent będzie się sprawdzać to dam znać. Pozd.
  11. Mój brat cioteczny lata audiczką na opałówce już 4 rok. Na początku mieszał fifty fifty z zwykłym ON, potem dolewał mixolu a potem powiedział że pompa już się dawno zwróciła i leje czystą czerwoną i co? i dalej nic się nie dzieje. Śmieje się tylko że jak by zalał teraz zwykłej ON to silnik by się "zachłystał". PS. Sam nadal boję się lać opałówkę. Ale kupuję od znajomego tirowca oszczędności. Pozd
  12. Ja ostatnio na allegro wyrwałem tą rurę za 30zl plus 10 za przesyłkę. Także kolego szukaj i dzwoń.
  13. Ja również zaliczam się do zadowolonych klientów Tomka. Pełen profesjonalizm. Szybka wysyłka. Ogólnie gorąco polecam. Pozdrawiam.
  14. Nie znajomy mechanik. Tylko robiłem to na stacji diagnostycznej przy której prowadzą mały warsztat. Jestem u nich stałym klientem. Podstawowe pytanie zadają jak do nich przyjeżdżasz to czy przeglądy u nich robione, jak tak to masz ceny za robociznę tak jak 2 posty wyżej.
  15. Witam. Dziś wymieniłem 4 górne wahacze na Lemki. Po wyjęciu starych stwierdziłem że są to DELPHI z 05r.Luzy ręką są nie wyczuwalne. Więc dla osób pytających się o tą firmę, to szacuje że moje audi przejechało na nich ok 80kkm z czego 2/3 po drogach francuskich. Myślę że DELPHI też dają rade. Pozd.