Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie działający wyświetlacz temperatury


kylson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem: mój licznik wygląda identycznie jak poniższy http://fikar.pl/audi/licznik/IMG_1251.JPG Na zdjęciu jest wyświetlana temperatura, ja tego nie mam. Czym jest to spowodowane? Problem z wyświetlaczem czy może brakować jakiegoś czujnika?

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o czujnik temperatury zewnętrznej bo oto Ci chodzi to powinieneś go mieć między zderzakiem przód a chłodnicą ( zamatowany na uchwycie ..widać go jak podniesiesz maskę i popatrzysz

A czemu ci nic nie wyświetla ?:eusathink: Moze jest jakieś uszkodzenie licznika...Albo ktoś bardziej ogarnięty w sprawach licznika Ci napisze bo mimo wszystko pokazywać powinno temperaturę mimo braku lub uszkodzenia czujnika ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem licznik i sprawdziłem, zamiast wyświetlacza jest po prostu plastikowa płytka :kwasny: Ktoś może wie czy można dokupić i podłączyć taki wyświetlacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie cos do licznika tylko ze z automata i na gorze biegi a na dole temp pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu. Mam autko poliftowe. Zegary pół FIS. Trzy wyświetlacze w liczniku. Problem polega na tym że wyświetlacz na którym widać temp. potrafi pokazywać -50C. a przy +2 klima się nie włącza ;/. Wymieniłem czujnik temp. ten przed chłodnicą i d*pa dalej to samo. Może ktoś wie gdzie znajduje się przetwornik temp. podejrzewam jakieś zimne luty lub coś podobnego. Czy czeka mnie regeneracja całego licznika? Macie jakieś rady sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Klima nie włączy się ,jeśli temperatura na zewnątrz jest poniżej ok 3- 4 stopni c.

A czary z wyświetlaną temperaturą to na 99% uszkodzony lub zaśniedziały przewód prowadzący do czujnika temperatury, lub sam czujnik. Ale skoro był już wymieniony to pozostaje sprawdzić dokładnie przewody. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się do tematu. Mam autko poliftowe. Zegary pół FIS. Trzy wyświetlacze w liczniku. Problem polega na tym że wyświetlacz na którym widać temp. potrafi pokazywać -50C. a przy +2 klima się nie włącza ;/. Wymieniłem czujnik temp. ten przed chłodnicą i d*pa dalej to samo. Może ktoś wie gdzie znajduje się przetwornik temp. podejrzewam jakieś zimne luty lub coś podobnego. Czy czeka mnie regeneracja całego licznika? Macie jakieś rady sugestie?

Ten czujnik jest we wlocie filtra kabinowego, mnie się lała tam woda i były podobne jaja, uszczelniłem obudowę filtra i jest ok. Co do klimy, to fakt, że nie startuje poniżej chyba 5 stopni na plusie, ale u mnie po chwili startowała (przy błędnych temp na FIS-e). Tu masz artykuł jak uszczelnić filtr kabinowy i miejsce gdzie jest czujnik temp http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/uszczelnienie-filtra-kabinowego-pylkowego-fotorelacja-284075/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez podepne pod temat - co moze byc przyczyna ze podczas jazdy temperatura (ten wskaznik obok paliwa) spada, ale po 5-6minutach znow wraca na 90stopni. Czasami tak jest nieraz trzyma cały czas 90stopni a czasami az sie boje jechac bo nie wiem czy dobrze silnik rozgrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...