Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z rdzą


ynos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam auta i już kolejne B5 2000/2001 która ma ten sam problem - element tylnej klapy nad tablicą rejestracyjna taka wstawka jest zardzewiała. Co to za element, że tak często rdzewieje? Czy blachy B5 były ocynkowane fabrycznie? Bo dziwi mnie, że w tym roczniku taka rdza. Miałem A80 B4 i po skopaniu moich drzwi i odpryśnięciu farby dwa lata jeździłem i blacha była tak ocynkowana, że ani kropki rdzy się nie pojawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź....i pewnie ta plastikowa listwa sprzed lifta nie pasuje do auta po liftcie?

A jeszcze jedno pytanko. W obu progach tylnych tuż przed łukiem od nadkola (w poziomej jeszcze części progu) mam takie kółka wychodzące ponad próg o średnicy 1cm i zardzewiałe.

Co to jest, czy progi czasem nie powinny być głatkie na całej powierzchni? Wygląda tak jakby próg był wypukły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie element nosny auta wiec czym sie przejmujesz to cos w rodzaju listwy ozdobnej wiec jabym to olal :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak by drzwi ocerały. nie masz ich opadniętych? zamykają ci sie bez zadnego problemu? zajrzyj od spodu drzwi jak tam wyglada sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że to zdjęcia auta, które chciałbym jechać oglądnąć i się zastanawiam jak to się stało. Jeśli tylko taki kształt jest obtarty, tzn.że w progu jest element wypukły w kształcie koła? I jeśli te drzwi są opadnięte to dlatego trze tylko o ten element. Tylko dziwne mi się wydaje, że z obu stron jest tak samo - dlatego pytam, czy w Waszych progach są takie wypukłe elementy, o które mogą sie ocierać drzwi?

Jeśli nie to się zastanawiam co to, bo sprzedawca jak zwykle nie wie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wrzuc oferte auta. moze wiecej bedzie cos widac. co do wypukłuch elementów to nie ma nic takiego w progu czy drzwiach co by mogło ocierac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam polifta i też mam problem z tą listwą na klapie nad tablicą, mało tego w koncikach tej listwy wchodzi mi rdza na klapę...strasznie mnie to doskwiera. wrzucę niedługo foto.to będzie widać o co kaman.

aMIL0.jpg

Szkoda klapy usuń tą rdzę jak najszybciej ;(, dobry lakiernik to zrobi tak że nie będzie śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klapie mam to samo, myślałem że to efekt po naprawie blacharskiej, ale jednak to wada

tak samo jak schodzący lakier ze środkowego słupka, z tych "trójkątów" które znajdują się przy szybach z tyłu, oraz z klamek :thumbdown:

niby fajnie że polift, ale w przedlifcie nie miałem żadnych problemów z rdzą :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedlifcie sa klopoty przy tych listwach drzwiowych na dole, mi niestety robia sie juz male babelki :/

ja zauważyłem u siebie tydzień temu jak myłem dokładnie auto to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są tak słabo cynkowane, czy wszędzie widocznie była już przyłożona kiepska łapa lakiernika?

niekoniecznie, po prostu miejsce w którym się coś ociera i wytarł się lakier to wytarł się i ocynk. To co pokazałeś na progu to nic innego jak rdzawy nalot i łatwo to można usunąć. Ja na masce mam dwa takie ślady po ptaku i po kamieniu. W chwili obecnej są rude ale po myjni nalot znika, oczywiście nie ulega wątpliwości że trzeba to zabezpieczyć.

Jeżeli chodzi o blendę w tylnej klapie to nie spotkałem się jeszcze z plastikową, ale fakt po lifcie wstawiali aluminiowe, które się utleniały :thumbdown:

sajmon80 sprawdź czy Twoja blenda jest dobrze przykręcona, bo nie wygląda to najlepiej. W ogóle to zdejmij poszycie klapy i zobacz, bo być może miałeś "robioną" klapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...