Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z rdzą


ynos

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam polifta i też mam problem z tą listwą na klapie nad tablicą, mało tego w koncikach tej listwy wchodzi mi rdza na klapę...strasznie mnie to doskwiera. wrzucę niedługo foto.to będzie widać o co kaman.

aMIL0.jpg

Cześć,

Powiedz kolego czy już sobie z tym poradziłeś, ma dokładnie to samo i chcę to szybko zrobić.

Dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj oddałem auto do lakiernika aby ogarnął temat klapy i tej cholernej listwy aluminiowej. Co śmieszniejsze u tego gościa stała identyczna (włącznie z kolorem lakieru) poliftowa a4 jak moja i lakiernik dokładnie to samo robił z klapą co u mnie będzie robił.Także temat dość popularny w poliftach. Majster wspominał że przyklei mi od wewnętrznej strony tej aluminiowej listwy, po rogach co mogą stykać się z lakierem małe kawałki taśmy dwustronnej aby problem nie powrócił. Jak ten patent będzie się sprawdzać to dam znać. Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba malować cały element :wink4: jak chcesz taniej to weź papier ścierny, zetrzyj sobie pęcherzyki i później szprejem psiknij i będzie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem rdzę na obu przednich błotnikach(sam rant) i pod maską przy podszybiu. Auto nigdy nie bite itp :/ lakiernik zrobił i wyczyścił. Na jednym błotniku zaś bąbel, lakiernik mówi że rdza perforuje i z tym sie nic nie zrobi, tylko wypiaskować lub ocynkować lub wymienić blach. Autko żółte i kurde po tylu latach każde domalowywanie czegoś jest widoczne :( Szkoda a niby blachy VAG są bdb zabezpieczone przed korozją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być nie tak z tą listwą bo z historii serwisowej mojego autka wynika że w 2006 roku była wymieniana z powodu rdzy czyli norma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz tapicerkę klapy i odkręcasz ją od środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta kropa gołej blachy i rdzy jaka się tworzy na progu.nie widziałem tego jeszcze - coś takiego się u Was też robi/robiło? Drzwi ocierają?

zAhc0.jpg

wg. mnie takowa rdza to :polew: , przytrzasniety pas. Wystarczy, ze ta sprzezyna napinajaca jest juz slaba. Przy odpinaniu pasa nie nadazyla sie zwijac i przytrzaslo koncowke pasa :kwasny: i poprostu takowe cos powstalo...Skad wiem, tata takie cos se zrobil, dokladnie identyczne w 80 b4 :tongue4:[br]Dopisany: 12 Maj 2011, 16:29_________________________________________________a tylna listwe mam igla (odpukac w niemalowane drzewo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

pozwolę sobie odświeżyć temat i ponowić pytanie - czy blenda od przedlifta pasuje do polifta?

ktora blenda :?: :mysli:

jesli Ci chodzio daszek nad szyba to tak...pasuje :wink4:

a jesli o blende z klapy bagaznika...to nie...inne uwypuklenie tzn.przedlifty maja wypukle a polifty rowne z klapa. I ksztalt tzn zaokraglenia na rantach, tez inne polifty maja bardziej "ostre" niz przed- . I jeszcze ma inne mocowania tzn dziury do mocowania...calkowicie nie pasuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

pozwolę sobie odświeżyć temat i ponowić pytanie - czy blenda od przedlifta pasuje do polifta?

a co to ma do tematu :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam porazka...zalezy jak lezy :gwizdanie: ja np. po kazdym umyciu auta wycieram go, aby jak najmniej bylo wody (i nie lubie plam na lakierze :angry: )...nawet w szparach i wtedy kazda czesc jest mniej narazona na dzialanie naszych poskich wod, ktora jak wiadomo jest twarda. A wystarczy, ze gdzies jest "mniej" farby i korozja postapuje :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez mam polifta i mi tylko na klapie wyszło po rogach tej blendy :confused4: odkręciłem tą blendę zerwałem te bąbelki kupiłem ori 50ml lakieru (10) zł :) i pędzelkiem porobiłem delikatnie zaprawki. Efekt... hmm taki sobie. Lakier idealny ale znać do kąd był odprysk. coś będę musiał z tym jeszcze zrobić... jutro wstawię wam fotkę sami zobaczycie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...