Treść opublikowana przez andrewsc
-
Potrzeba błyskawicznej odpowiedzi
Różnica jest taka ze do avanta tylne sa wzmacniane, do sedana nie. Istotne jest czy auto było z klimą i np automatem.
-
[B5 AJM] Stukanie podczas hamowania i ruszania
Zapewne sa to na maxa wybite wahacze banany, kumpel tak miał po wymianie ale mu sie śruby na tych wahaczach odkręciły. Stukało przy gwałtownym ruszaniu i hamowaniu. Może być zużyte łożysko ale to byś czuł gruchotanie na zakrętach przedewszystkim
-
Mocne pukanie
co za wahacze miałeś że Ci padły po 5 tysiącach km ?
-
Stukanie, lewy przód.
zaje**** precyzyjnie skonstruowane pytanie ;] opisz dokładnie co, gdzie, daj foto jak nie wiesz jak nazwać rzeczy. Jak nie ogarniesz sam to podjedź na trzepaki jakies na stacji kontroli pojazdów to ogarną wszystko i wytłumaczą
-
Dywaniki gumowe - jakie polecacie? zaufany sprzedawca?
jedź do aso i kup ori jak chcesz mieć porządne za dobre welurowe na allegro musisz dać 100zł. Gumowe kupiłem zamienniki w intercarsie za 65zł i jest zadowolony, tylko nie mają tych mocować ori
-
[ALL B5] Avant Porsche Signal Green by Spartan
tak nawiasem kod żółtka to LY1B brilliant gelb, mam identyczny zielony za***isty. Piękne są takie kolory na zadbanych furach tego typu
-
Szkło reflektora, jak wymienić?
na allegro masz nówki szkła
-
Odcina mi turbo
na90% zapieczona zmienna geometria. Turbo może być w przyzwoitym stanie, nie puszczać oleju itp ale będzie Ci włączać tryb awaryjny. Zrób logi i sie okaże na 100%. Możesz rozruszać sztangę turbiny żeby troche ruszyć łopatki ze zmiennej geometrii ale to jak branie witaminy C podczas grypy
-
Łozysko FAG
wątpię żeby były podróbki takich łożysk, fag i skl są najlepsze z normalnych firm na rynku
-
Turbina szaleje
to samo u siebie zrobiłem i nie mogłem dojść o co cho miałem jeszcze mocniejsze przeładowanie;p
-
Błąd 575
w 1z często pada zawór podciśnienia n75 poszukaj o tym na forum
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Kto kupuje diesla żeby nim robić ok 10-15 tysi rocznie w Niemczech? Ori książka kosztuje 100-150zł na alledrogo. Wpis w ASO flaszke, czasem 50zł Jak słysze ludzi ze 250tkm to dużo to az mi sie śmiać chce. Widziałem nie jedną eske lub bmw 7 z przebiegiem + - 400tkm, auto nie miało nawet kierownicy wytartej, było jak nówka
-
Zakup używanej turbiny "na odległość". na co zwrócić uwagę?
Ja bym nie kupił używki. Co z tego jak założysz turbo bez luzów itp. wydawało by sie ze w dobrym stanie a zaraz sie okaże że do bani jest w nim zmienna geometria i będzie przeładowywać? Po 200tkm Turbo jest pełne sadzy i wyżłobień, rowków od zmiennej geometrii. Regeneracja sie chyba w tej chwili najbardziej opłaca. W wielu firmach od razu dają Ci za starą turbawkę, drugą zregenerowaną. Pewnie wymiana na inny model też wchodzi w grę.
-
Ksenony a zwykłe lampy Valeo
łukasz13 może miałeś wypaloną soczewkę ja sie bawie drugim zestawem hidów i oba żarniki świecą tak samo.
-
Wentylator klimatyzacji
mi wymienili koło sprężarki za 200zł musiałem tylko sprężarkę wymontowaną przywieźć i potem nabić klime ---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:54 ---------- koło w sprężarce ma też łożysko które jest istotne
-
Za dużo pali
Silniku oczywiście, chodziło mi o filtr powietrze, paliwa.
-
Ubywający płyn chłodniczy, brak wycieków, brak spalin w zbiorniczku
Ja mam pomysł. Miałem podobnie, okazało sie że korek poszedł sie walić dokładniej odpowietrznik w korku( zakrętce zbiornika) Minimalnie ubywało płynu, po wymianie korka jest ok. Jeżeli masz w zbiorniku śladu oleju itp to obstawiał bym jednak uszczelkę pod głowicą
-
Ksenony a zwykłe lampy Valeo
Heh. Z homologacją jest tak, że jak coś wycinasz w lampach, dokładasz nie oryginalne hidy, paski z ledami itp. to ta homologacja traci ważność. Jedyny sposób to zrobić to tak żeby tego nie było widać od góry. Czyli jak w ori xenonach przetwornice pod lampami itp. Co do barwy, jak ktoś nie ma spryskiwaczy i ori instalacji to polecam 4300:D Psy sie nie powinny doczepić bo wygląda jak porządna żarówka.
-
Za dużo pali
Wymień sobie filtry oleju itp, nie zaszkodzi kumpel ma takiego afn-a i mu pali koło 8 litrów. Z odpalaniem i kopceniem rzeczywiście bym obstawiał zły kont wtrysku.
-
Błąd 575
zrób log 011BS basic settings wtedy rozrusza sie sztanga turbiny i zobaczysz czy pracuje wszystko ok.
-
Tendecje do pływania po drodzę , stuki w lewym przednim kole.
moim zdaniem pływać może jak są skończone tuleje tylnej belki. Jakie masz audi? q czy ośka? ---------- Post dopisany at 09:14 ---------- Poprzedni post napisany at 09:13 ---------- może też geometrię trzeba ustawić
-
Stuka, trzeszczy na środku
może od tylnego zawiasu mi skrzypiała osłona tylnej tarczy i przed rok tego nie mogłem wyczaić, wymieniając tuleje, gumy nad i pod amorkami. W końcu po wymianie sprężyn sie okazało że osłona tarczy i teraz mam cisze
-
Skrzypi przy wolnym ruszaniu w lewym kole.
też bym obstawiał wahacz albo końcówkę drążka kier wahacz może skrzypieć, powolutku sie kończyć a nie stukać i jeszcze trzymać, dlatego diagnosta powie że jest ok
-
Zawias miękki a zarazem twardy jak deska :( czy ktoś też tak ma?
swiezak84 może po prostu Ci sie kończą amory i sprężyny? Też mam eibacha -30mm jak kolega wyzej i jestem bardzo zadowolony na amorach ori 1be. Wcześniej miałem H&R , było bardzo nisko, minimum -45mm i same problemy miałem z jazdą a "sportowego" charakteru i tak nie mam gdzie sprawdzać
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Z tego co wiem to gwarancja obowiązuje jeżeli jest podbita przez jakikolwiek istniejący warsztat. I własnie MS nie robi problemów przy wymianie i jest wszystko szybko wymieniane. Kto Ci w ASO MS-y montuje? Jak kupujesz komplet to dostajesz karte gwarancyjną którą ma podbić warsztat montujący zawieszenie.