Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Stukanie podczas hamowania i ruszania


piotras001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Otóż niedawno stałem sie posiadacza pięknego audi A4 avant z 2000r. :>

Nie powiem po przesiadce z golfa 1,8 1991 rok bodaj że ,

odczułem od razu różnice w prowadzeniu auta ale niestety.

coś po 700km zaczeło stukać powidzialbym rzęzić przy dość mocnym hamowaniu

z przodu zawieszenia tak mi sie wydaje przednim kole.

Byłem dzisiaj w stacji diagnostycznej Pan wycząsnął samochodem

pomierzył i nic nie znalazł pomierzył amortyzatory przednie tłumienie drgań i amplituda drgań

wyszło winki wydrukował i powiedział że wszystko ok.Póżniej coś oliwił wsiadam jade i.............

dalej coś łupopcze i teraz mam do was pytanie. Czy czasami to nie klocki hamulcowe?

A dokładnie jeden z lewej strony?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie zdjąć koło i sprawdzić grubość klocka (jeśli prze felgę nie widać).

Wewnętrzne klocki mogą zużywać się bardziej, więc mimo pobieżnego zerknięcia na klocek zewnętrzny, drugi już może być kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy stukanie przy ruszaniu i hamowaniu tylko ze u mnie to raczej cos w zawieszeniu dodam ze wymienilem laczniki stabilizatora i gumy na stabilizatorze bo przy przegladzie sie do tego przyczepili wiec odrazu to wymienilem.Niestety nadal mam ten problem , wiec co to moze byc :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jutro lece do mechanika zeby układ hamulcowy sprawdził może tam tkwi przyczyna.

W sumie jest tak że przy hamowaniu cos jakby pare razy strzelało do pewnego

momentu i póżniej nie hałasuje za to przy ruszaniu takim gwałtownym tez ze 4 pukniecia

w podłogę i przy dalszym mocnym deptaniu :) nie słychać tego takze wniosek jest taki

że cos jakby sie przesuwało w jedna strone i w drugą.

A tak z innej beczki ma ktoś moze książke jak naprawiać audi a4?

znaczy sie nazywa Sam naprawiam mój samochód a4 a4 avant 2000 rok?

coś w pdfie 100 mega ponoć ma moze jakis link bo szukam po necie i za wszystko chcą plny :wallbash:

pozdrawiam

ps jak by ktoś chciał to znalazlem tą księżeczkę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem od 2,5 roku problem z takim pukaniem jak mocniej zahamowałem taki metaliczny dzwięk z prawej strony z tyłu. Wymienione zostało zawieszenie z przodu całe, tylna tuleja belki i nadal to slyszalem, wszyskie przegladu trzepaki i nic, w końcu sam wszedłem pod auto i co.... tylna belka, obok niej drażek rekacyjny a nad nim rura wydechowa. Obluzowało sie mocowanie i rura biła o drażek tak mocno że sie wygieła wystarczyła lekko ją przestawić przekrecić do góry i cisza :kox: 2,5 roku meczarni a teraz ciszzzzaaaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Także jak stuka tak stuka.Mechanik ostatnio sprawdził klocki

okładziny hamulców zaciski i nic.

Vasyl pisał o drążku reakcyjnym bedę musiał chyba sam sprawdzić albo

zmienić mechanika :mysli: na dziendobry ostatnio wymienił pompe do spryskiwaczy

od ksenonów sama pompka 160pln plus robocizna 40 pln, stara przeciekała i dlatego

na przednia szybe nawet nie pryskało.

Więc w tygodniu gonie dzieś indziej może ktos zna dobrego specjaliste od A4 OD STUKÓW

w szczecinie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdz przeguby wewnętrzne, miałem tak w Passacie, stukało wkurzało, mechanicy ręce rozkładali. Ale jeden mądry Pan wpadł na pomysł i profilaktycznie je wymienił i jak ręką odjął. Wyglądały na sprawne, żadnych luzów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempel72 chyba ma rację co prawda nie w audi ale w passacie b3 miałem identyczne objawy jakieś 2 tygodnie temu, znaczy córka no ale ja finansuję to tak jak by moje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sa to na maxa wybite wahacze banany, kumpel tak miał po wymianie ale mu sie śruby na tych wahaczach odkręciły. Stukało przy gwałtownym ruszaniu i hamowaniu. Może być zużyte łożysko ale to byś czuł gruchotanie na zakrętach przedewszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...