Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jaki płyn do B7 3.0 TDI QUATTRO


audia4a4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jaki polecacie płyn hamulcowy do tego modelu samochodu, zaznacze że czasem lubie poszaleć a z tego co wiem to ma też znaczenie przy wyborze płynu hamulcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup płyn o jak najwyższej temperaturze wrzenia.

Ten może być??? http://allegro.pl/najlepszy-plyn-hamulcowy-na-rynku-i1293083920.html wystarczy 0,5l?? czy kupić 1L bo nie wiem jaka jest pojemnośc w furmance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 1 litr, jakbys wymieniał płyn tez z układu zasilania sprzęgła to potrzeba 1.1-1.2l

układ zalej płynem Ate Typ200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RBF to jest racing-owy płyn o bardzo wysokich parametrach :good: :good: :good: :good:

ale nalezy wymieniac go co 1 rok, pozniej te parametry gwałtownie sie pogarszaja :( :( :(

do zwykłego auta raczej nie specjalnie przydatny :no: :no: :no: :no:

Ate Typ200 przewyzsza norme VAG i w zupełnosci wystarczy do tego auta i kosztuje 30zł

bez problemu mozna tez nalac Ate SL6 (ESP) 25zł

a jak juz ktos bardzo chce to polecam Ate BlueRacing 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy radzą, kup płyn o wysokiej temperaturze wrzenia i wymieniaj co roku. Najlepiej polecany i stosowany do Twojego auta. Nie zalecane mieszanie.

dobrze gada w góre dziada :good: :good: :good: :good:

nalezy równiez pamietac że układ hamulcowy to nie tylko ABS

ale również ASR, EDS, ESP, BAS.....

jakośc płynu bardzo mocno zalezy od skutecznosci i szybkości działania powyższych systemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z płynem w skrzyni biegów, bo też zanosi sie na wymiane bo mi już ciężko biegi wchodzą jak autko jest zimne, jaki polecacie olej do skrzyni???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... myślę,że olej już nie wiele zmieni. Obym się mylił. Jaki masz deklarowany przebieg ?

przebieg 167.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie olej tylko padajace sprzeglo

z tym to mogę się zgodzić :naughty: ale póki co chcę wszystkie płyny powymieniać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym nalezy pamiętać przy wymianie płynu hamulcowego, o czym czesto zapominamy i jakie błedy popełniamy podczas wymiany ,jak poprawnie i dobrze odpowietrzyć układ asb i esp????

jeszcze jedno ,wie może ktoś jaki warsztat na śląsku posiada taki sprzet do wymiany płynu? http://moto.allegro.pl/ate-wymiana-plynu-hamulcowego-warszawa-i1265152149.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...