Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Renowacja felg stalowych - zrób to sam?!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kupiłem stalówki i przydałoby się je pomalować. najpierw trzeba jednak je oczyścić z brudu i nalotu rdzy. Tu się pojawia pytanie, czy muszę je całkowicie do gołej stali czyścić (np. piaskować), czy wystarczy, że usunę z grubsza rdzę papierem ściernym i zamaluję podkładem antykorozyjnym?! Spotkałem się i z taką i z taką opinią, sam nie wiem, która słuszna...

Opublikowano

Lepiej jest wypiaskować bo z czyszczeniem to jest dużo pierd... I więcej wydasz na te drucianki itp. :wink4:

Opublikowano

prostowanie, piaskowanie, malowanie proszkowe i wychodzi jak ori

Opublikowano
  • Autor

Mi bardziej zależy na budżetowym doprowadzeniu tego do ORI ;] pomalować może mi znajomy, bo ja mam sprzęt, on spore umiejętności, kwestia tylko czy piaskować, czy papierem matować

Opublikowano

piaskowanie ONLY !!!!!!!!

Opublikowano

W tamtym roku zrobiłem to sam ze swoimi zimówkami :) zmatowiłem, wyczyściłem ręcznie papierem ściernym do gołej blachy ogniska rdzy, podkład i na koniec czarny mat do felg. Nie powiem bo po skończonym zabiegu felgi wyglądały jak nówki, ale po całym okresie zimowym w niektórych miejscach zaczęła z powrotem wychodzić rdza, szczególnie w zakamarkach gdzie pewnie nie doczyściłem dobrze felgi bo ręcznie sie po prostu nie dało, Jeśli chcesz to zrobić na cacy i na parę lat to polecam jednak piaskowanie. Robota ręczna nie jest głupim rozwiązaniem no i niedrogim, ale jednak nie tak długotrwałym :)

Opublikowano

da się to zrobić ręcznie tylko trza mieć wiedzę proponuję użyć odrdzewiacza po zabiegu czyszczenia papierem a potem benzynka i podkład i na końcu kolor

Opublikowano

nawet jak bede wypiaskowane to z czasem i tak wyjdzie i tak wyjdzie wiec po co wydawać zrób to sam kup kołpaki i po kłopocie :)

Opublikowano

nawet jak bede wypiaskowane to z czasem i tak wyjdzie i tak wyjdzie wiec po co wydawać zrób to sam kup kołpaki i po kłopocie :)

jak będą wypiaskowane i pomalowane lakierem proszkowym to nic nie wyjdzie

najlepiej jest je ocynkowac ale to juz koszta

Opublikowano

Polecam piaskowanie +lakier proszkowy raz a dobrze proszkowo malujesz grubą warstwe i jest odporna na uderzenia bo na to idzie jeszcze bezbarwny,jak masz kase to najlepsze rozwiązanie bo jak zrobisz to inaczej to się zemści wiadomo .

Opublikowano
jak masz kase to najlepsze rozwiązanie

jak masz kasę to jeździsz zimą na alu :wink4:

Opublikowano

No to ja bym kupił ori 15'' alu i dał sobie z tym żelastwem spokój ,mam takie na zime i niczym nie konserwuje ani nie zabezpieczam i jest ok.

Opublikowano
  • Autor

Mam ori 15 alu i mi szkoda ich na zimę. Kupiłem stal a ori pójdą na sprzedaż na rzecz czegoś nieco większego na lato :D

Opublikowano

mam ori 15 na zimę i niby czemu szkoda są lepsze niż stalowe na sól nie korodują :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Ale sól je zżera i później się tylko do malowania nadają

Opublikowano

bla bla wystarczy że jakiś czas poświęcisz na umycie auta raz na tydzień i na pewno nie zeżre tak szybko jak stalowe :kox:

Opublikowano

Panowie wyczyścić z rdzy później Cortanin F następnie podkład ,lakier i jest OK :cool1:

Opublikowano

Panowie wyczyścić z rdzy później Cortanin F następnie podkład ,lakier i jest OK :cool1:

no na rok :polew:
Opublikowano

co za różnica, czy stalowe czy alu i tak co pewien czas wymagają odświeżenia

Opublikowano

ja tak samo w zeszlym roku zrobilem, wyczyscilem papierem/szczotka druciana, odtluscilem, podklad, farba, i po roku lipa, znowu wylazl rudy[br]Dopisany: 13 Listopad 2010, 12:39_________________________________________________ale w tym roku nie chce mi sie znowu w to bawic bo nie mam czasu, kupie cos w stylu Hammerite Prosto na Rdzę i najwyzej bede sie za rok martwil...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.