Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Montaż systemu ISOFIX


OGr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś rozkminiał czy do B5 po II lifcie da się domontować system ISOFIX do fotelików dziecięcych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie da się :no: karoseria była przystosowana do zakładania mocowań dopiero od początku produkcji B6. Nie jestem pewien na 100% ale sprawdzałem już w kilku B5 po drugim lifcie i nie widziałem żeby miały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem na etapie kupna fotelika też myślałem nad sofixem ale ma jedną wadę fotelika nie da się rozłożyć do pozycji leżącej przy małym dziecku pozycja siedząca przy dłuższej podróży jest raczej nie wskazana i męcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się nie da jak sama konstrukcja fotelika jest praktycznie taka sama jak tych bez iso fixu a zmienia się w zasadzie sama konstrukcja podstawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowałem przemiłą panią ze sklepu mówiła że foteliki z isofixem od 0 do 23 nie mają opcji leżącej. Albo kobieta się nie znała albo faktycznie tak jest nie będę się kłócił bo dopiero raczkuje w tym temacie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytowałem przemiłą panią ze sklepu mówiła że foteliki z isofixem od 0 do 23 nie mają opcji leżącej. Albo kobieta się nie znała albo faktycznie tak jest nie będę się kłócił bo dopiero raczkuje w tym temacie :decayed:

Nie od 0 do 23 tylko od 0 do 25 kg choć ja się nie spotkałem z fotelikiem w przedziale 0-25 kg z iso fixem (ale wiem że Coneco nad czym takim siedziało to może już wypuścili)

A z przedziału 0-18 wszystkie foteliki (i te z iso fixem i te bez) maja pozycję leżącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie da się :no: karoseria była przystosowana do zakładania mocowań dopiero od początku produkcji B6. Nie jestem pewien na 100% ale sprawdzałem już w kilku B5 po drugim lifcie i nie widziałem żeby miały

W A4 "ISOFIX" jest montowany od 1 sierpnia 1998r. [ rok modelowy 1999 ] - (oczywiście jako opcja) :wink4:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie da się :no: karoseria była przystosowana do zakładania mocowań dopiero od początku produkcji B6. Nie jestem pewien na 100% ale sprawdzałem już w kilku B5 po drugim lifcie i nie widziałem żeby miały

W A4 "ISOFIX" jest montowany od 1 sierpnia 1998r. [ rok modelowy 1999 ] - (oczywiście jako opcja) :wink4:

pozdr

No ja w B5 nie wyczułem otworów do zamocowania szyny na iso fix ale może są gdzieś głębiej schowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zapytać wujka Google :) wyskoczył link razem z numerkami ... chociaz nie wiem czy to Ci w czyms pomoze :)

http://www.tyresmoke.net/forum/audi-technical/79827-retrofit-isofix.html[br]Dopisany: 10 Listopad 2010, 00:06_________________________________________________8D0813545

gajos: 223zł

getem: 185zł

;)[br]Dopisany: 10 Listopad 2010, 00:08_________________________________________________http://www.rs246.com/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=255674

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to średnio. W nowszych autach jest to lepiej skomponowane ale trzeba kupić skoro księżniczka ma być bezpieczna ;-)

8d0813545 Left bracket

8d0813546A Right Bracket

8L0019233 Plastic guides for the belt (not really needed)

8L0837453 Bolts 4 total needed.

img2504tp3.jpg

Isofixgif.gif

rs4isofix.jpg

DSC00293.jpg

Martwi mnie tylko jedno - czy to wogóle jeszcze idzie kupić w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczepy są w ASO bo nawet ostatnio ktoś do mnie dzwonił że kupił do B6 i pytał się o foteliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie taniej byłoby dorwać używane ale to raczej graniczy z cudem ;-)[br]Dopisany: 10 Listopad 2010, 12:56_________________________________________________Patrzyłem u siebie na te otwory i szczerze to ja tam żadnych takowych nie widziałem. Auto z 2001 roku - ostatni rok, jak nie miesiąc produkcji B5 i nie ma otworów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ot: odświeżę kotleta

bo jestem ciekaw czy udało sie komuś zamontować isofixa do B5 :mysli:

czy gra warta świeczki :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę zamawiał niedługo, no chyba że trafi się używka[br]Dopisany: 05 Listopad 2011, 15:56_________________________________________________Otwory o których pisałem wcześniej oczywiście były ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ale rozstaw śrub mocujących do auta nie mam pojęcia czy nie jest inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgada sie widać że jest inny rozstaw,ale ważne że wogóle jest coś takiego do naszych maszyn :decayed:

A może by coś takiego samemu skonstruować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgada sie widać że jest inny rozstaw,ale ważne że wogóle jest coś takiego do naszych maszyn :decayed:

A może by coś takiego samemu skonstruować :mysli:

nie wiem, to ma być bezpieczne, 250 zł za stronę za bezpieczeństwo to dużo dla Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na skomplikowane to to nie wygląda .. ja jednak wolałbym zakupić dedykowany uchwyt i z jakąś homologacją czy coś w tym rodzaju.. chyba bym "spał spokojnie" :cool1:

inna sprawa że w komplecie zawsze są dwa uchwyty, więc jak się trafi to można by się z kimś złożyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje bezpieczeństwo najważniejsze :good:[br]Dopisany: 06 Listopad 2011, 15:26_________________________________________________w sumie to chodzi tylko o homologacje :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...