Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziurawa nagrzewnica w A4 (jak uszczelnić, bez wymiany? )


Gość igor-s

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto w lecie nie sprawdzałem ogrzewania, po jakimś czasie zaczeło śmierdzie strasznie w aucie. Sprawdziłem wszystko i okazało się że to nagrzewnica. Wiem że na rynku są (kleje, uzupełniacze, doktory, itp. ) jednak z opinii mechaników wiem że są lepsze i gorsze? Czy ktoś zna jakiś fajny środek na to by pozbyć się tego problemu na jakiś dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dluzszy czas to wymien sobie ta nagrzewnice koszt niewielki ,a bedziesz mial pewnosc .Tylko wez sobie 1 dzien wolnego bo to strasznie duzo roboty jest zeby ja wymienic.bylo gdzies na forum opisane...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę,dla świętego spokoju powinieneś wymienić nagrzewnice.Ale jeżeli wolisz uszczelnić to mogę Ci polecić szybko działający,w pełni bezpieczny podobno i niedrogi uszczelniacz wycieków chłodnicy cena około 5 PLN na stacji benzynowej.

Jest to K2 Stop Leak - w proszku taka mała fiolka,spotkałem sie jeszcze z inną nazwą ale tego kiedyś używałem w moim poprzednim aucie,po wsypaniu i przejechaniu się, po około 20 min wyciek w moim przypadku ustał. :hi:

Przed wsypaniem koniecznie trzeba rozgrzać silnik :wink4:

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz wymieniał nagrzewnice pisz to Ci podpowiem co nieco;) roboty z tym jest, w warsztacie to po pierwsze: skrobna pare stowek - gdzies wyczytałem ze nawet 500-800zł :kox: po drugie jak nie bede wiedziec co krecic to cos urwią i na pewno Ci sie do tego nie przyznaja :beksa:

jak masz klime to bedziesz musiał spuscic czynnik - nie ma innej opcji!

trzeba wyciagac cała deske rozdzielcza, obudowe pod kierownica, schowek

kierownicy nie trzeba;) ale przy wyciaganiu deski potrzebna 2 osoba (całość lepiej robić samemu, wiesz chociaz co pozniej jest do czego - ja tak mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

Powiem tak. Mieszkam w irlandii i jesli miałbym robić to w warsztacie to około 400e, Więc odpada.(moze jak wybiore sie do polski autem, po 2 to już wiekowa audiczka 96 i benzynka,(gdyby nie te 2 argumenty to pewnie wymieniłbym ) Nastepny argument na nie narazie jest taki że tu zimy to max -10"C i to głównie w nocy. A jeśli chodzi K2 Stop Leak, to mam pytanko. Czy to nie jest jeden z tych środków po użyciu którego przewodu gumowe robią sie jakby plastikowe i kruche? Bo szkoda by było je stracić.

Słyszałem o płynie co zmienia skład chemiczny wody i to pomaga oraz o środku w którym są wiórki metalu i one w układzie zaklejają małe otworki jak u mnie występuje. (bo to jest malutka dziurka i całkiem moźliwe ze to nie sama nagrzewnica tylko zaraz przed.

dzieki za rady. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi K2 Stop Leak, to mam pytanko. Czy to nie jest jeden z tych środków po użyciu którego przewodu gumowe robią sie jakby plastikowe i kruche?

Powiem tak,stosowałem i byłem bardzo miło zaskoczony skutecznością,więc polecam.Żadnych ubocznych skutków nie zauważyłem.Kiedyś poleciłem też koledze i też był zadowolony.Może po prostu ktoś nie zastosował sie do instrukcji użycia i dlatego miał jakieś problemy z przewodami. :mysli: Nie słyszałem by ktoś narzekał po stosowaniu tego preparatu zgodnie z instrukcją.

(w środku są właśnie takie wiórki metalu,drobniutkie jak pyłek)

Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki preparacik potrafi przytkać układ jeżeli gdzieś po drodze utknie ale nie tam gdzie ty chcesz ,kiedyś w kadecie ciekła mi chłodnica i sypnąłem na odpalonym gorącym silniku i jeżdziłem przez pół godziny i pomogło wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki elmo, ale rodacy za granicą bywają nie polakami :kox:. duzo sie mówi i słyszy o tym jednak to co innego jesli ma sie z tym do czynienia na codzień. :evil: Swoje audi kupiłem od polaka i zrobiłem juz wachacze, centralny z wymiana zamków, wymiana alu bo były tragedia, oleju było jak napłakał, przegób zrobiłem, o kosmetyce nie wspomne, (kupiłem niedrogo ale jakbym był mechanikiem to w życiu bym nie wzioł. Są tez dobre strony czegoś się nauczę, dzieki wam i ogólnie internrtowi. Teraz czekam na amory z polski na przód bil a na tył kyb. Zrobimy to u znajomego który ma podnośnik :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...