Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pytanie o szyby w a4 b6


Gość jakub1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak sprawdzić czy auto ma oryginalne szyby ? Kody na nich powinny być takie same na wszystkich?

Oglądałem auto przednie boczne miały taki sam a tylne inny, szły parami tak ma być ?

Przednia miała znów zupełnie inny.

Może coś źle odczytuje ?Może mi ktoś na przykładzie pokazać jak patrzeć na te numery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli auto jest dla przykładu z 2004 roku to wszystkie szyby powinny byc z 04 badz 03, szyby zawsze sa z tego samego rocznika ewentualnie rok starsze. Jesli jakaś szyba jest nowsza 05, 06 lub wyzej to znaczy ze była wymieniana. Mozliwe ze auto miało kolizje badz szyba została zbita i wymieniona ale w takim wypadku właściciel powinien miec jakąś dokumentacje co dokładnie się stało. Jak ma każdą szybe inna to znaczy ze auto po konkretnych przejsciach :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na szybach 03 a autko jest z 2004 roku jeśli na którejś z szyb jest znacznie niższy lub wyższy rocznik bądź wogóle go niema możesz byc pewien że szyba była wymieniana

Z tym że jeśli nie ma rocznika na szybie i oznacza że szyba była wymieniana to się nie zgodzę. W początkach produkcji b6 2001 r. rok był nabijany tylko na przedniej i na tylnej szybie i jeszcze na małych trójkącikach na bocznych nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tym że jeśli nie ma rocznika na szybie i oznacza że szyba była wymieniana to się nie zgodzę. W początkach produkcji b6 2001 r. rok był nabijany tylko na przedniej i na tylnej szybie i jeszcze na małych trójkącikach na bocznych nie było

zgadzam się z tą wypowiedzią ja też mam z 06.2001 , i mam tylko oznakowane tylną szybe , przednią i te tylne trójkątne rokiem 01 , w dzwiach przednich i tylnych niema, ale są te same numery na prawej i lewej stronie przednich dzwi , i inne numery tylnych z obu stron, firmy securite z logo Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zauwazyć ze jeśli przednia szyba jest inna to niekoniecznie przez wypadek, na autostradzie bardzo łatwo dostać kamieniem a tym samym mieć pięknego pająka i szybe do wymiany :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz, i dlatego jak mowiłem najlepiej takie cos udokumentować zdjęciem, zeby pozniej przy sprzedazy nikt nie sapał ze bity :naughty: cały przód skasowany :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie nikt nie sapie w przypadku gdy na szybie jest inny nr lub firma,daltego za w wiekrzosci wszyscy maja ubezpieczenie na szyby i uderzenia kaminia w szybe to naturala rzecz.i szyba jest wymieniona na nowa,to poprostu normalka,ja juz wymienilem sobie przednia i tylna w okresie 2 miesiecy i mam to gdzies czy kiedys ktos bedzie sapal czy nie.Uwazam ze takie sytacje sie zdarzaja i w przypadku sprzedazy jesli nie ma innych oznak ze auto bylo walone nie powinno to nmiec zadnego wplywu.ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam auto z lutego 2004. przednią,boczne przednie,boczne tylne mam date 2004, zaś tylną i trójkąciki 2003.

dodam tylko że daty (wytłoczone na plastikach) produkcji poszczególnych części oscylują w granicach od 10.2003 do 02.2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...