Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi Concert II + adaper Can-Bus + system Bose


amokk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Concerta II spiętego poprzez adapter Can-Bus i kompletne nagłośnienie Bose (4 przednie głośniki, 2 tylne głośniki, subwoofer, wiązka).

Jakie ma być kodowanie radia aby wyświetlało się BOSE??

Z Can-Busem gra wszystko, ale bez napisu BOSE na kodowaniu 00015.

Robiłem też mostek pinu 1 (GALA/BOSE) z masą, ale bez rezultatu...

Ktoś siedzie w temacie??[br]Dopisany: 17 Listopad 2010, 17:00_________________________________________________Skoro odłączę pin Gala, bo mam Concerta II, a szyny CAN nie mam to do czego ma iść sygnał z pinu BOSE??

Kupiłem Concerta II i kompletny system BOSE z wiązką, więc z radia wychodzi sygnał BOSE i gdzie dalej??

Problem w tym bo kodowanie mam dobre 00015, wszystkie głośniki grają, ale nie mam napisu BOSE (zdecydowanie za głośno grają).

Ktoś pomoże??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Avanta, wiec 2 przednie dolne, 2 przednie gorne (syki), 2 tylne drzwi i subwoofer.

Wszystkie sa oryginalne BOSE z logiem i naklejkami oraz ori wiazka.

Juz chyba kazde kodowanie wprowadziłem, a napisu BOSE ciągle brak i za glosno jest.

Jakies pomysly do czego ma isc przewod z radia pin BOSE laczy sie potem z przewodem na którym była kiedyś GALA.

Po rozlaczeniu GALI tak samo.[br]Dopisany: 18 Listopad 2010, 20:29_________________________________________________Już sobie poradziłem sam :hi:

Problem był banalnie prosty, aż głupio :embarrassed:

W oryginalnej wiązce wtyczki do głośników przednich drzwi mają po 4 piny (prawa i lewa strona), 2 cieńsze i 2 grubsze.

Te 2 grubsze to + i - ze wzmacniacza BOSE, a te cieńsze idą bezpośrednio od radioodtwarzacza.

Przy systemie aktywnym czyli BOSE, brązowa kostka ISO przy radiu nie jest potrzebna, bo wszystko idzie z żółtej mini-ISO.

W tej wiązce jest głośnikowa brązowa kostka ISO, z której wychodzą 4 przewody (zmostkowane 2 pinami), a dokładnie z pinów 5 i 6 (głośnik LF + i głośnik LF -).

Prawdopodobnie jest to przygotowane pod pasywny przód.

A ja po prostu przednie głośniki BOSE podłączyłem do tych przewodów i dlatego system nie był aktywny i "syczki nie grały".

Po zmianie podłączenia przednich głośników "syczki ożyły", jednak ciągle było za głośno i brak napisu BOSE.

Po zmostkowaniu pinu 1 w wtyczce zasilającej (BOSE) z pinem 8 (masa zasilania) nagłośnienie w końcu zaczęło normalnie grać.

Radioodtwarzacz mogę teraz pogłośnić na 30 i zero szumów czy trzasków, a dźwięk jest czysty i wyraźny.

Doszedłem to tego idąc po kolorach przewodów, gdzie idą, do jakich pinów w poszczególnych kostkach.

Gdy znajdę trochę czasu to opiszę w tym poście co gdzie jak, do jakiego pinu ma być wszystko podłączone, aby każdy mógł wykonać sobie instalację na wzór fabrycznej do systemu BOSE.

Ciągle się jednak zastanawiam czemu nie ma napisu BOSE przy kodowaniu 00015.[br]Dopisany: 19 Listopad 2010, 20:42_________________________________________________No więc w końcu doszedłem to końca...

Kodowanie mam 01200 z napisem BOSE :hi:

Czy kodowanie 01200 musi być ze względu, że Concert II jest z rocznika 2001 wzwyż??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też zacząłem drążyć ten temat i się zdziwiłem troche ,

bo zgodnie z tym co jest tu napisane

http://www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/concert.html

wydawało by się że programowanie powinieneś mieć 00017 dla systemu BOSE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawało by się że programowanie powinieneś mieć 00017 dla systemu BOSE

Wszystko

Witam, też zacząłem drążyć ten temat i się zdziwiłem troche ,

bo zgodnie z tym co jest tu napisane

http://www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/concert.html

wydawało by się że programowanie powinieneś mieć 00017 dla systemu BOSE

Zgadza się, ale w tej instrukcji, do której linka podałeś jest Concert, a ja mam Concert II...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... myślałem że ta instrukcja jest generalnie do wszystkich Concertów bez różnicy I czy II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem połączyć się z moim Concertem II

podciągnąłem przewód z k-line do 15 pina OBD i nie chce gadać.

zwykły kabel soft VAG-COM 311-2 i 409-1

silnik, zegary widzi, a radia nie widzi.

Trzeba coś jeszcze podpiąć?

Radio ma być włączone podczas łączenia?

Jak wyciągnąć gniazdo OBD te przy popielniczce?

pozdro All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...