Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Huczenie,ale tylko przy określonej prędkości bez różnicy czy na zakręcie czy nie


EnDrIu`

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w moim przednim prawym kole wydobywa się dzwiek jak w wyjacym moscie w Polonezie...czyli "łu łu łu łu". Od razu dodam, że uzyłem :szukaj: ale chyba mój problem jest b. nietypowy. Dzwięk sluchac zarowno na letnich oponach jak i zimowych, jednakze na letnich pojawia sie tylko podczas przyspieszania, natomiast na zimówkach rowniez podczas hamowania silnikiem. Dzwiek wydobywa się tylko w przedziale predkości 45-70km/h. Intensywnosc dzwieku nie zmienia sie w zakretach-jest taka sama, ustaje wtedy gdy wcisne sprzeglo.

Wiem na pewno, ze mam dwa wahacze gorne do wymiany z prawej strony...czy to moze byc przyczyna? Lozysko rozumiem, ze slychac byloby zarowno na luzie jak i podczas jazdy, zgadza sie? Wydaje mi się, ze skrzynie moge wykluczyc, bo dzieje sie to niezaleznie na ktorym biegu jadę. Naprawę zaczalem od wymiany przegubu zew. ale nie pomoglo. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może łożysko dociskowe ze sprzęgła zaczęło Ci huczeć, u mojego ojca w skodziawce jak padło łożysko w kole to huczenie było słychać przy prędkości rzędu 50-70 km/h potem ustawało, ale w tej sytuacji co piszesz to raczej więcej niż pewnie że to nie łożysko koła. Skoro mówisz że po wciśnięciu sprzęgła huk ustaje więc ja bym szukał przyczyny w okolicach sprzęgła. Wahacze do huczenia nic nie mają, jak są zużyte to wydają z siebie stuki a nie huczenie. Zresztą sam nie wiem, dziwna sytuacja, 2 łożyska nagle w kołach padły ? Niech ktoś inny się wypowie, może coś wyjdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro piszesz ze po wciśnięciu sprzęgła przestaje to wychodzi na to że łożysko wyciskowe :mysli:

Hmmm...ale czy wcisne sprzeglo, czy wrzuce luz i puszcze sprzeglo nie ma znaczenia. Wydaje mi się, że to coś w napędzie...moze połośka, przegub wew...czy one wydają podobne odgłosy jak się kończą? Dodam, że tylko pojawił się dzwięk żadnych innych odczuć (ani szarpania czy drgania).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...