Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Tiptronik Skoda Super B


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy auta kolegi który ma Skode Super B 2.5 TDI 2003r. , skrzynia ma cały czas 4 bieg na manualu i na automacie. Vag nie znalazł błędów .Przy włączaniu z P na D mocno szarpie .Co robić gdzie szukać proszę o pomoc .Dodam że nie mam pojęcia o automatach i nie wiem od czego zacząć.[br]Dopisany: 19 Listopad 2010, 21:16_________________________________________________Koledzy jakieś sugestie , propozycje od czego zacząć ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia pracuje w trybie awaryjnym, dziwi mnie to że nie wyrzuciło żadnych błędów. Gdybyś wiedział w jakich okolicznościach awaria nastąpiła można by się czegoś złapać. Nie wiem gdzie w superbie jest sterownik skrzyni, jeżeli tak jak w a4 i passacie to pod siedzeniem pasażera. Sprawdźcie czy czasem w aucie nie ma wody, czy nie podlało tego sterownika, wszystkie połączenia elektryczne wokół skrzyni też. Lepiej tym nie jeździć do czasu rozwiązania problemu bo w trybie awaryjnym skrzynia dostaje po tyłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem już więcej, masz racje pod siedzeniem było jezioro. Sterownik został rozebrany i osuszony. Wcześniej nie wyświetlał na wyświetlaczu na którym biegu jest . W ogóle nie działał ten wyświetlacz, po wysuszeniu pokazuje . Ale problem pozostał, co o tym myślisz :mysli:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro było bajoro to możliwe, że z czasem zaśniedziały styki wtyczki i zgubiły przewodność lub ścieżki na płytce sterownika. Trzeba by to rozebrać i obejrzeć, a wtyczkę chociaż potraktować jakimś kontakt- sprayem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak zrobione, zostało wysuszone i oczyszczone . Wygląda jak nówka, ale tylko tak wygląda bo nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...