Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drgania przy niskich obrotach.


broda1725

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, nie wiem czy to normalne (to mój pierwszy disel) ale jak jadę np. na niskich obrotach to zaczyna mi delikatnie wibrować buda, kumpel mech mówi że to norma jak się jedzie na wysokim biegu na niskich obrotach z niską prędkością np. bieg 4 1100-1200obr/m prędkość np 40-50km/h i zaczynam mu dodawać gazu to wtedy czuje na stopach że zaczyna drgać delikatnie budą dopiero jak zmienię na 3 to zaczyna się ładnie zbierać i nie ma wibry. Czy coś jest nie tak czy po prostu ja źle jeżdżę. Na 5 jak mam 60km też tak jest, mówił mi że mam za niskie obroty jak na te biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowal powiem ci tak jestes prze gość jak masz 1100 obr/min i ty na 5 przyspieszasz.Powinieneś smiało zmienic samochód z TDI na SDI.Powiem ci mój ojciec jest starej daty ale bez jaj az tak nie zamula...

człowieku o co Ci chodzi. Nie raz tak przyspieszałem specjalnie zeby zobaczyc jaka jest elastycznosc w roznych warunkach a ty mi wyjezdzasz zebym zmienił na SDI. Wiem ze jezdzisz szybko pod MC Donaldem ale takie uwagi zostaw sobie dla siebie. Myslisz ze ty jezdzisz szybko i zaimponujesz mi tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

Ale jazda w TDI z obrotami około 1800-2000 rpm to nie szybka jazda a dla samochodu zdrowsze. Bo te 1100 rpm to dla silnika i układu napędowego straszna męczarnia.

Więc niema się co bulwersować koledzy. Każdy jeździ jak umie i na ile go stać. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taka była moja intencja wskarz mi zadanie w którym powiedziałem ci ze jezdzisz ,,wolno,, ja zinterpretowałem predkosć obrotową

i bieg na którym przyspieszasz i zdanie które wypowiedziałeś ,,normalne jezeli przy 1100 przyspieszasz np na 5 biegu, to nie benzyna,,.Według mnie i ludzi którzy z samochodem mają wiele wspólnego m.in.Znają przyczyne oraz wiedzą ile czasu trzba spedzić przy czyszczeniu turbo z pewnościa nie pochwalą twojego sposobu jazdy.Aha i nie oburzaj sie tak na własnym punkcie ze ktoś ci zwrócił uwage to nie znaczy ze jestem kozakiem jak to okresliłeś ze jezdze szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taka była moja intencja wskarz mi zadanie w którym powiedziałem ci ze jezdzisz ,,wolno,, ja zinterpretowałem predkosć obrotową

i bieg na którym przyspieszasz i zdanie które wypowiedziałeś ,,normalne jezeli przy 1100 przyspieszasz np na 5 biegu, to nie benzyna,,.Według mnie i ludzi którzy z samochodem mają wiele wspólnego m.in.Znają przyczyne oraz wiedzą ile czasu trzba spedzić przy czyszczeniu turbo z pewnościa nie pochwalą twojego sposobu jazdy.Aha i nie oburzaj sie tak na własnym punkcie ze ktoś ci zwrócił uwage to nie znaczy ze jestem kozakiem jak to okresliłeś ze jezdze szybko.

A gdzie ja napisałem ze jezdze wolno tak ze kierownice mi sie zapiekają? napisałem ze zdarzylo mi się nie raz sprawdzic elastycznosc, co nie znaczy ze cały czas tak jezdze. W ogole nie potrzebnie sie wtrącałes skoro nic to nei wnosi bo tworzy sie OT a kolega się zapytał to mu odpowidziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh niezła mi to odpowiedz liczymy na wiecej takich...Widze ze według ciebie wolna powoduje zapiekanie kierownic...Kolejna fajna teoria :good:

Nie wolna tylko małe obroty mądralo. Wątek rozwiązany na początku wiec temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co się kłócić, zadałem tylko pytanie bo miałem taki przypadek i mnie zaniepokoił, naczytałem sie forum o różnych wstrząsach i tym podobne i mówię może coś sie dzieje złego (koło dwu masowe czy coś innego), a nie tam.... Wiadomo że 1100 na 5 i przyspieszać to jest nie ekonomiczne i mało elastyczne dla silnika, i nikt nie mówi tu że tak cały czas jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...