Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Rzężenie na pierwszym biegu...


Daro79B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie,mam pytanie.... na pierwszym biegu slychać takie terkotanie,rzężenie wydobywające się ze skrzyni biegów,obstawiam łożyska,bo co może byc innego nie mam pojęcia...

Objawia się to tylko na jedynce,reszta biegów plus wsteczny super,nie ma problemów z wrzucaniem pierwszego biegu i innych dziwnych rzeczy.Pytanie czy środki do skrzyń biegów mogą coś poprawić w tej kwestii czy w ogóle nie ma sensu się w to bawić i brać się za remont skrzyni??

Tak szczerze nie wiem co może być przyczyną że siadły łożyska pierwszego biegu,auto nie jest zmęczone żywotem i ogólnie bardzo zadbane,mialem 80-tkę i to nie jedną które miały nalatane sporo km i w każdej skrzynia była super....czy skrzynie biegów w A4 na prawdę są takie słabe??Auto niedawno kupiłem i nie wiem czym jest spowodowany owy problem i co ktoś musiał zrobić żeby uszkodzić skrzynie :confused4:

Proszę o porady,

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu gdyż mam u siebie identyczną sytuacje, wszystkie biegi poza 1 ok, a jedynka rzęzi, przejechałem tak ponad 40tyś i bez zmian, przeszukałem cały dział "układ napędowy" i kilka takich przypadków już było/jest, byłem u kilku mechaników i w sumie na spekulacjach się sprawa kończyła, najbardziej kumaty stwierdził że na 100% skrzynia ale za naprawę niechciał się wziąć, gwarantując przy tym że jeżdżąc tak nic się niestanie. Może i auto jeździ normalnie ale hałas jest dość uciążliwy, panowie specjaliści może macie jakąś koncepcje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...