Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Jak odkleić szkło od lampy (poliftowe, soczewkowe)


denveco

Rekomendowane odpowiedzi

Dziendoberek.

Jestem w posiadaniu lamp Valeo soczewkowych. Lampki kupilem z defektami, troche popekane ale czego mozna sie spodziewac za 200 zl komplet, a pekniecia to troche plastik, ucha mocujace i bolczyki ktore sa z boku. Chcialbym zrobic lampki ze srodkiem na czarny mat o ile jest to mozliwe, ale by sie dostac do srodka musze oddzielic klosz od calej reszty. I pytanko czy jest to do zrobienia a jesli tak to jakim sposobem by oczywiscie niczego nie uszkodzic, dziekuje i pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opalarka w ruch i boga proś zeby puścił klej :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

jaki jest kolor kleju ???? szary ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo kolego o co Ty mnie pytasz hehehe, wyglada mi to na czarny albo mocno przybrudzony szary. Mam tez na nich przyklejone brewki KAMEI i chce je tez odkleic tylko pewnie ten klej zostanie, a nie chce uszkodzic szkla (choc to jest plastik "pleksi")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo kolego o co Ty mnie pytasz hehehe, wyglada mi to na czarny albo mocno przybrudzony szary. Mam tez na nich przyklejone brewki KAMEI i chce je tez odkleic tylko pewnie ten klej zostanie, a nie chce uszkodzic szkla (choc to jest plastik "pleksi")

jak bedziesz "mądrze" używał opalarki to i brewki odkleisz bezboleśnie :wink4:

klej pod wpływem temperatury mięknie i bez problemu można go usunąć.

Rozklejałem kilka kompletów i powiem ci ze ten szary jest najgorszy :thumbdown:

Ale to nie znaczy ze nie jest do ogarnięcia :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No opalarki nie posiadam, a czy suszarka do wlosow nadaje sie :kox::decayed:?? Jesli chodzi o te brewki to czym usune ze szkla resztki kleju??

Ty masz Ciekawe lampy z tego co widze, jakos z bliska jest mozliwosc ich zobaczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suszarka do wlosow

nie nadaje sie , musisz mieć conajmniej 100-130stopni zeby to zaczeło działać , suszarka niestety nie ma tej temperatury , klej z brewek usuniesz również opalarką

Ty masz Ciekawe lampy z tego co widze, jakos z bliska jest mozliwosc ich zobaczenia??

proszzzz :

35738758.jpg

51896907.jpg

64626418.jpg

20100603007.jpg

20100603008.jpg

20100603011.jpg

20100603012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenai powiem ze depo rozkleja sie bezboleśnie. gorzej jest z valeo. ale do ogarnięcia opalarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenai powiem ze depo rozkleja sie bezboleśnie

stare depo i owszem ale ja w ostatnim roku kleiłem dwie pary nówek i obie były kórewsko mocno sklejone :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak , wszystko jest do ogarnięcia, wystarczy dużo chęci i zapału. no i opalarka. ewentualnie można ratować sie piekarnikiem, ale moim zdanie do głupota żeby grzać całą lampę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie można ratować sie piekarnikiem,

piekarnik odpada , przy 110st juz sie topią uchwyty i obudowa lampy robi sie miekka :thumbdown:

znam to z autopsji , jedynie opalarka i duuuuużo cierpliwości :naughty: :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:[br]Dopisany: 28 Listopad 2010, 18:20_________________________________________________miałe taki przypadek ze jedna lampa z kompletu rozkleiła sie w 3 minuty a z drugą sie pierdo.lilem ze dwie godziny i obudowa do stała ładnie po pipce , na drugiej fotce którą wkleiłem widać zdartą obudowe , potem musiałem szpachlowac , szlifować i malowac zeby nie było śladu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakis szczegolny sposob przygotowywales "chromowane" czesci lampy ktore byly do pomalowania?? Jaka farbe zastosowales??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakis szczegolny sposob przygotowywales "chromowane" czesci lampy ktore byly do pomalowania?? Jaka farbe zastosowales??

matowienie papierem ściernym , malowałem zwykła farba w szpreju do plastików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...