Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kąt wtrysku a temperatura paliwa


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Trochę już było o kącie wtrysku na forum ale chyba nie wszystko jest dla mnie jasne.Ustawiłem w sobotę kąt trysku z 38-39 na około.50.To 49-52 jest przy chyba ok.75-80C płynu chłodzacego, gdy temp.paliwa wzrasta ten kąt maleje zmniejsza się po niebieskiej linii(dokładnie) na wykresie TDI-Timing vag311.2.

Czy to prawidłowa reakcja?Na zimnym silniku kąt jest 55-56 zara po odpaleniu, a na goracym 46-47.Przy jekich parametrach powinno być 49-54?

Odpala pięknie na razie....dziś -2C

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka jest wtedy temp paliwa?która ma wpływ na kąt?!Przy jakiej temp paliwa się powinno to mierzyć?

A po co jest w takim razie wykres TDI-Timing?!Zależność kąta od temp.paliwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to sie ustawia kąt wtrysku przy temperaturze silnika powyżej 80 st.C na 49-52 żeby zapalał zimny nawet przy -35st.C jak tylko paliwo będzie płynne. Wszystko wyjaśnia wykres w Vagsonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to już jest info!Czyli niezależnie od temp.paliwa mam ustawić kąt przy 90'C płynu?

Czy zaczekać na odpowiednie wygrzanie silnika i paliwa?Przy jakiej tem paliwa ustawiać 49-52?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobne problemy. Temp. paliwa -27'C, temp. silnika 85'C(na vag) a kąt początku wtrysk 33.

Zimny silnik zapala idealnie jeżeli na dworze temp. jest powyżej zera, a jeżeli poniżej zera zapala ciężko.

ps. czy zawsze przy podpiętym vag'u będzie się palić kontrolka podgrzewaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...