Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Pompa wyje


bentle120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam maly problem z reszta czasami az sie boje wejsc do auta bo zawsze cos :disgust:

pompa od jakiegos czasu mi lekko wyla ale w miare bylo ok

az do dzisaj :gwizdanie:

odpalilem auto skrecilem lekko kierowncie i wyje jeszcze bardziej, plyn sie pieni

dodam ze wyje mi teraz nawet jak nie skrecam kierownica a przy wiekszych obrotach wyje jeszcze bardziej :wallbash:

pompa do wymiany ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, właśnie chciałem zakładać taki sam temat :D Dodam że mam B5 ADP. Czy u Ciebie jest tak samo jak u mnie ? >> nagrałem film, spójrzcie : Pompa wspomagania Audi A4 B5

Moim zdaniem jest to wina płynu do wspomagania. Zalany jest taki który nie ma dobrych właściwości przy minusowych temperaturach i tak się dzieje. Przy skręcie kierownicą u mnie jest tak samo jak u Ciebie. Dzieje się to tylko przy temperaturach minusowych, gdy silnik się rozgrzeje ucicha. Dodam, że wspomaganie działa nawet jeśli pompa buczy, jedyne co to czuć drgania na kierownicy przez tą pompę. Czytałem również że są przypadki że wyje przez sprzęgło alternatora, które trzeba wymienić. Jednak moim zdaniem wtedy wspomaganie przestawałoby działać a pompa buczałaby ciągle, nie tylko na minusowych. Na dodatnich jest ok. Prosimy o odpowiedź :) Bo nie dość, że wiele osób ma ten problem, to strach o pompę no i na nerwy działa. Jeśli mam rację i to kwestia płynu, jaki zalać ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy ten sam problem :kox:

dokladnie wspomaganie jest i wszystko dzala oprucz tego sympatycznego dzwieku :decayed:

[br]Dopisany: 29 Listopad 2010, 22:53_________________________________________________chyba jutro zakupie strzykawkie i bende spuszczal po malu plyn moze cos to da :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja sądzę że da. Tylko teraz jaki płyn kupić nie wiem, jest podobny temat do naszego, dam jest dyskusja o płynach to może stamtąd się zaczerpnie, tylko tam nikt precyzyjnie nie napisał że ten i ten będzie najlepszy, tam jest bardziej spór :P Więc może tu ktoś napisze jaki będzie dobry ? :)

Tak p.s. : czemu strzykawką ? :P

Aa i dodam jeszcze że mój płyn jest czerwony, to chyba średnio dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki mialem wczesniej plyn ale ostatnio wlalem chyba febi zielony jutro sprawdze dokladniej co mam za plyn

strzykawka ? zeby odciagnac stary plyn i dolewac nowego :decayed: bo nic nie zrozumialem jak spuscic stary plyn

Z tego co czytalem moze tez byc zbiorniczek w ktorym filtr sie do niczgo nie nadaje :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole te wężyki są połączone opaskami to tam można odkręcić i spuścić, ew. od pompy wspomagania też można, bo tak z tą strzykawką to nie za bardzo dobry pomysł, jak wymieniać to spuścić do ostatniej kropli i dopiero wlać nowy. A ten zbiorniczek może być, no ale co może być ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis syf w zbiorniczku sie zbiera z tego co zrozumialem :kox:

jutro zobacze strzykawka czy cos pomoze a potem biore sie za spuszczanie plynu :decayed:[br]Dopisany: 29 Listopad 2010, 23:55_________________________________________________witam

a wienc sprawdzilem plyn strzykawka i mam czerwony :wallbash:

a w lato dolalem zielony febi :blink:

dodam ze umnie sie pieni jak kakao :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, FEBI ponoć nie ma specyfikacji VW i Audi i nie jest polecany. Sam nie wiem już jaki zalać :/

Edit : znalazłem na alledrogo : wpisz w wyszukiwarce oryginalny płyn wspomagania audi i będziesz miał za 47 zł już z przesyłką, taki najlepiej zalać, te FEBI są tańsze ale i specyfikacje mają gorszą i mogą nam pogorszyć stan pompy. Co gorsza jak dzwoniłem po sklepach u siebie to tylko te FEBI mają, niestety. Tak więc będę musiał albo w sklepie na zamówienie albo z alledrogo, pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...