Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kontrolka nagrzewania świec szybko gaśnie


trezor4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy też u Was kontrolka świec żarowych szybko gaśnie nawet przy -10 ? u mnie gaśnie po paru sekundach a poźniej po następnych 15 słychać cyknięcie i spada pobór mocy z aku bo wskazówka wstaje ... czy tak powinno być ? jeżeli nie poczekam na to "cyknięcie" auto cieżko pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy jak świece są uwalone to kontrolka będzie się zachowywała normalnie czy zacznie się zapalać? Bo różnie piszą i nie wiem czy mam uwalone świece czy to coś innego bo na zimno dosyć długo muszę kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy jak świece są uwalone to kontrolka będzie się zachowywała normalnie czy zacznie się zapalać? Bo różnie piszą i nie wiem czy mam uwalone świece czy to coś innego bo na zimno dosyć długo muszę kręcić.

w Twoim przypadku przepalone świece nie mają wpływu na świecenie się kontrolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo zwłaszcza rano miałem problemy go odpalić (-10C) jak już załapał to chwile nie równo chodził i już było dobrze u mnie okazały sie to świece żarowe wymieniłem wszystkie 4 na Beru i jak ręką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku kontrolka świec żarowych gaśnie tak po 5 sekundach od włączenia zapłonu w zalezności od tego jak duzy jest mróz. Im niższa temp. tym dłużej grzeją, nawet do 10 sekund. Mam też nowy akumulator. Dodam także, że jak kontrolka zgaśnie to czekam jeszcze chwilkę aż wskazówka ładowania podskoczy z 8,5 V na 12,5 V i wtedy go odpalam. Zawsze odpala mi za pierwszym razem. Przy dodatnich temp. to kontrolka gaśnie mi po sekundzie. Co do świec to nie wiem jaki mają staż i przebieg, ale chyba są u mnie ok.

Lecz dziś odpaliłem w ciągu dnia przy mrozie -5 auto i przejechałem z 5 km, po czym zatrzymałem się i nie gasząc silnika czekałem w aucie na kogoś z włączoną klimą, ogrzewaniem i tak sobie patrze, że po 5 minutach takiego postoju zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych i tak migała ze 3 minuty po czym zgasła. Po co ona się załączała? Już się przestraszyłem, że mi padły świece żarowe. Czy klima za bardzo obciążała alternator czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz dziś odpaliłem w ciągu dnia przy mrozie -5 auto i przejechałem z 5 km, po czym zatrzymałem się i nie gasząc silnika czekałem w aucie na kogoś z włączoną klimą, ogrzewaniem i tak sobie patrze, że po 5 minutach takiego postoju zaczęła mi migać kontrolka świec żarowych i tak migała ze 3 minuty po czym zgasła. Po co ona się załączała? Już się przestraszyłem, że mi padły świece żarowe. Czy klima za bardzo obciążała alternator czy o co chodzi?

Jak Ci sie udalo wlaczyc klime przy -5 ?? :decayed:

migajaca kontrolka swiec zarowych informuje o błędzie w ECU. podepnij VAGa zobacz czy nie wywalilo bledów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...