Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie czujnika jakości powietrza klimatronic


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

(...)- piny 4 sztuki AS0 000 979 018 lub u uzytkownikow z Allegro OptoGlob , radiofabric(...)

Czy kabel o przekroju 0,25 nie będzie za cienki?

(...)

Lista numerów kabli z pinami/samych pinów z podanymi grubościami kabli: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=170979.0

Lista imponująca .... :shocked::blink:[br]Dopisany: 08 Maj 2011, 20:21_________________________________________________Kierując się numerem PINów - potrzebny kabel o grubości 0,5 mm

Pewnie dlatego:

(...) Czujnik jakości powietrza potrzebuje ok. 30 sek., aby być gotowym do pracy (czas nagrzewania). (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)- piny 4 sztuki AS0 000 979 018 lub u uzytkownikow z Allegro OptoGlob , radiofabric(...)

Czy kabel o przekroju 0,25 nie będzie za cienki?

(...)

Lista numerów kabli z pinami/samych pinów z podanymi grubościami kabli: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=170979.0

Lista imponująca .... :shocked::blink:[br]Dopisany: 08 Maj 2011, 20:21_________________________________________________Kierując się numerem PINów - potrzebny kabel o grubości 0,5 mm

Pewnie dlatego:

(...) Czujnik jakości powietrza potrzebuje ok. 30 sek., aby być gotowym do pracy (czas nagrzewania). (...)

No i dobrze wyczytales :) powinien byc 0.5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem .... :embarrassed:

Którym otworem przeciągnąć kable z komory silnikowej do środka auta?

Tym, który zaznaczyłem na zdjęciu?

img6017wk.th.jpg

I jeśli to ten otwór to gdzie mniej więcej powinien "po drugiej" stronie powinien pojawić się kabel? Jak ten kabel przeciągnąć?

PILNA SPRAWA, AUTO WYBEBESZONE :!: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tedy :) pare rzeczy jeszcze tamtedy puszczalem :gwizdanie: Przewody posc od strony pasazera , będziesz miał taka otulinę ( wygłuszenie ) , musisz przez nia przebrnąć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców puściłem od strony kierowcy - łatwiej przeciągnąć kabel. By to zrobić kabel musi mieć ok 3 m. długości

Podpinając się tak:

1 pin kostki czujnika -> F-5 klimatronika

2 pin kostki czujnika -> D-13 klimatronika

3 pin kostki czujnika -> C-7 klimatronika

podpinamy się pod obwód ogrzewania tylnej szyby :przebiegly::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna i tak :) gratulacje za podlaczenie i moda :good: po przejsciach wszystko smiga :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) po przejsciach wszystko smiga :wink4:

Tja, przepalony bezpiecznik sobie zostawię na pamiątkę :decayed::kox::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena tego czujnika w ASO dalej aktualna?? czy coś się zmieniło?? u mnie £77 :shocked:

Orientacyjne ceny w ASO w PL możesz sprawdzić tutaj: http://sklep.gajos.com.pl/sklep/

Ja kupowałem na Allegro, ok. 100 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, coś na allegro znalazłem z 2003r, tylko pytanko czy taki używany czujnik bedzie działał prawidłowo? Ma on swoją żywotność? Zużywa się jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, coś na allegro znalazłem z 2003r, tylko pytanko czy taki używany czujnik bedzie działał prawidłowo? Ma on swoją żywotność? Zużywa się jakoś?

Z uzywkami jak to z uzywkami trzeba uwazac :) wystarczy ze bedzie lezal gdzies kolo jakiegos rozpuszczalnika albo benzyny to wtedy szlag go trafia :(

No chyba ze masz pewnego to smialo bierz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używkę na Allegro.

Jak na razie działa, VAG błędów nie wypluwa :)

u mnie też brak błędów, ale czasami jak stoje w korku to jakby dolatywał do mnie zapach spalin. Może zanim czujnik zamknie klape to ma prawo troszkę spalin się wcisnąć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięte z pierwszego posta:

Przestawienie klap układu klimatyzacji zajmuje trochę czasu. Aby przy nagłym wzroście ilości szkodliwych substancji (np. podczas przejazdu przez obłok spalin silnika wysokoprężnego) do wnętrza samochodu nie przedostały się szkodliwe substancje w stanie lotnym, zassane przed zamknięciem klap świeżego powietrza razem ze świeżym powietrzem, zamontowany jest filtr przeciwpyłkowy z warstwą aktywnego węgla. Filtr, który jest nasycony szkodliwymi substancjami nie może już wykonać tego zadania i musi zostać wymieniony na nowy.

Aby uniknąć częstego przełączania „klap zamkniętego obieg powietrza / świeżego powietrza“, przy małym wzroście stężenia substancji szkodliwych w powietrzu przełączenie nie następuje od razu (czujnik jakości powietrza nie wysyła polecenia do jednostki obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic ). W takim przypadku wystarcza działanie filtra przeciwpyłkowego z wkładem z aktywnego węgla .

W celu uniknięcia zbyt częstego przełączania „klap obiegu zamkniętego / świeżego powietrza“ wysłane przez czujnik jakości powietrza włączenia „automatycznego trybu obiegu zamkniętego“ utrzymuje się co najmniej 25 sek. (minimalny czas utrzymywania), nawet gdy koncentracja szkodliwych substancji obniży się na tyle, że już nie byłby konieczny tryb obiegu zamkniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: , jak zaczalem szukac klimatronika pod czujnik jakosci do B7 to zobaczylem ze jest tego troche :shocked: i nr jakie znalazlem (allegro/ebay) tj. 8E0 820 043 G; P; BQ; BR wszystkie maja przycisk A i są z regulacja pogrzewania siedzen, wiecie jaka wlasciwie jest miedzy nimi roznica? :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu A4 B7 8E0 820 043 BR Pod 2 DIN z regulacja ogrzewania siedzen przod i tyl .

A4 B7 8E0 820 043 BQ POD 2 DIN bez grzania foteli

Te sa z A4 B6 8E0 820 043 P , G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp... :good:

Właśnie kupiłem ten 8E0 820 043 BR myśląc przyszłościowo o dołożeniu przednich grzanych siedzeń...

może pytanie nie do tego watku, ale napisales ze rowniez tyl. tj. bezposrednio podlaczasz tylna grzana kanape bez tego panelu na tyle tunelu pod popielniczka?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp... :good:

może pytanie nie do tego watku, ale napisales ze rowniez tyl. tj. bezposrednio podlaczasz tylna grzana kanape bez tego panelu na tyle tunelu pod popielniczka?

:hi:

Tylna grzana kanapa ma swoją regulacje w środkowym panelu pod popielniczką. Panel ten jest podłączony do odpowiednich pinów w owym klimatroniku... Więcej w wątku Bart-s'a tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=228351.msg2716831#msg2716831

Jest tam wszystko ładnie opisane...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...