Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie czujnika jakości powietrza klimatronic


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Którędy w końcu najlepiej przebić się z kabelkami ? Od strony kierowcy czy pasażera (za schowkiem)?

za schowkiem, od pasażera, bo czujnik masz przy filtrze powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którędy w końcu najlepiej przebić się z kabelkami ? Od strony kierowcy czy pasażera (za schowkiem)?

za schowkiem, od pasażera, bo czujnik masz przy filtrze powietrza
Za diabla nie mogę się tamtędy przebić bo za obud nagrzewnicy jest gumowe wygłoszenie grodzi dosyć grube Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, nie jest łatwo, to prawda. Dlatego musisz się zaopatrzyć w gruby i sztywny drut do którego musisz przykleić przewody i się przebijać najlepiej od strony komory silnika.

ja nie dałem rady ale domin i owszem ;)

I nie wiem jak to cholerstwo ma działać bo nigdy jeszcze nie załączył obiegu zamkniętego :(

Zrobiłem test czujnika z dymem z papierosów i nic :(

Na dwóch klimatronikach i żaden nie włączył obiegu zamkniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, nie jest łatwo, to prawda. Dlatego musisz się zaopatrzyć w gruby i sztywny drut do którego musisz przykleić przewody i się przebijać najlepiej od strony komory silnika.

ja nie dałem rady ale domin i owszem ;)

I nie wiem jak to cholerstwo ma działać bo nigdy jeszcze nie załączył obiegu zamkniętego :(

Zrobiłem test czujnika z dymem z papierosów i nic :(

Na dwóch klimatronikach i żaden nie włączył obiegu zamkniętego.

Widzę że test z dymem papierosowym, nie jest potwierdzony przez nikogo w praktyce.

Więc... po kilku latach od założenia czujnika zebrałem się i go zrobiłem. :wink:

Oznajmiam wszystkim zainteresowanym, że obieg zewnętrzny zamyka się, pod wpływem dymu z papierosa. :)

Do tego testu nie potrzeba vaga, wystarczy wyjąć filtr pyłkowy i widać czy klapy się zamykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byśmy się spotkali i zrobili u mnie test skoro na pewno masz sprawny czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz znalazłem przejście. Wystarczy odkrecic obudowe filtra przeciwpylkowego i przepuścić przewody przez gumowa zaslepke

aa12a629a25b68b6b4dbfb94721f2ac0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jakie to proste :) A ja męczyłem się kiedyś z przebijaniem tego grubego wytłumienia! :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jeszcze jak bardzo . Ja ja wyciagnelem ,przelozylem kable i wcisnelem spowrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dzisiaj, podmuchalem dla testu dymem z e-papierosa ale widocznie to na czujnik nie działa bo klapy obiegu nie zamknęły sie ;)

Muszę chyba wcześniej skasować błąd który jest zapisany w sterowniku klimatronika bo jeździłem bardzo długo bez czujnika.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur,

Z jakim numerem czujnik kupiłeś?

Spróbuj ze zwykłym petem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur,

Z jakim numerem czujnik kupiłeś?

Spróbuj ze zwykłym petem :wink:

Kupiłem 4B0 czyli ten właściwy, zanim potestuje to pokasuje błędy i sprawdzę gdzie ten czujnik jest w blokach pomiarowych .

I pupa....błąd braku czujnika sam się skasował bo sprawdzałem w fault codes, ale sam czujnik nie funkcjonuje - sprawdzałem z dymem papierosowym , gazem z zapalniczki i obieg zamkniety się nie załącza. W prawdzie mam układ klimy w tej chwili pusty i automatem przełączył się na ECON , ale to nie powinno mieć wpływu na działanie czujnika,

Zaryzykuje i kupię ten czujnik 1K0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę, wolną chwilę to odepnę wtyczkę od czujnika ciśnienia i powtórzę test z papierosem. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kupisz 1k0 to daj znać co i jak z nim to może też zainwestuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odłączoną wtyczką od czujnika ciśnienia, czujnik jakości też zamyka obieg zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odłączoną wtyczką od czujnika ciśnienia, czujnik jakości też zamyka obieg zewnętrzny.

Dzięki bromchit za potwierdzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odłączoną wtyczką od czujnika ciśnienia, czujnik jakości też zamyka obieg zewnętrzny.

Tak jest fabrycznie czy masz jakąś usterkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odłączoną wtyczką od czujnika ciśnienia, czujnik jakości też zamyka obieg zewnętrzny.

Tak jest fabrycznie czy masz jakąś usterkę?

Nie bardzo rozumiem pytanie...

Wymusiłem usterkę odpinając wtyczkę, żeby sprawdzić czy czujnik zamknie obieg. Test zrobilem dla Turzola ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko jasne :)

Przez chwilę myślałem, że tego czujnika ciśnienia nie ma fabrycznie montowanego gdy auto było wyposażone w czujnik jakości.

Że kolidują ze sobą czy coś... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...