Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nagrzewnica,czy coś innego?


RAFLIK A4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie pytanko czy to nagrzewnica??? Wiec mam taki problem ze nie dawno wymieniłem termostat no i temperaturę na desce mam 90stopni :)

No ale problem jest w tym ze mimo tego ze wyświetla 90stopni to leci bardzo letnie powietrze z nawiewu :( a dodam ze na kanale 49 na klimatroniku mam 87 stopni :/

No i właśnie pojawia się pytanie czy to na 99'9% nagrzewnica do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak sprawdź błędy w klimie może klapka się przycięła,a jak nie płukanie nagrzewnicy i porządne odpowietrzenie układu chłodzenia,

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dodam ze niedawno była wymiana uszczelki głowicy no i układ jest odpowietrzony :) vag żadnych błędów nie pokazał a już ostatniej zimy nie za bardzo grzało wiec obawiam się ze to nagrzewnica :(

a co do klapek to jak bym miał porównywać na poszczególnych kratkach to na wszystkich leci takie samo letnie powietrze nawet jak zamknę obieg to tak samo jest :([br]Dopisany: 05 Grudzień 2010, 21:36_________________________________________________a na jakim kanale mam sprawdzić błędy na klimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na vagu [08 AUTO HVAC] czysto jest :) ale jeszcze zobaczę kanał pierwszy na klimie :)

Jak jest "czysto" na VAG'u to nagrzewnica zatkana :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum jak ją przepłukać za pomocą węża ogrodowego i wody wodociągowej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade :) ale nawet ja ja przepłukam to po jakimś na pewno krótkim czasie znowu się zapcha :/ to już wole ją wymienić i mieć spokój na dużo dużo dłużej :) wiem ile z tym roboty ale ja jestem taki ze lubię mieć wszystko na tip top w samochodziku :)

Dziś już zamówiłem nagrzewnice FEBI za 65zł hmm to chyba dobra cena jak na tą firmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to już wole ją wymienić i mieć spokój na dużo dużo dłużej :) wiem ile z tym roboty ale ja jestem taki ze lubię mieć wszystko na tip top w samochodziku :)

I tak ma być :good:

Dziś już zamówiłem nagrzewnice FEBI za 65zł hmm to chyba dobra cena jak na tą firmę :)

według mnie bardzo dobra :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe właśnie jestem już na etapie składania wszystkiego do kupy :) poszło gładko ale dużo rozkręcania :/ najbardziej szkoda mi było klimy ale coś za coś :)

Najbardziej zabolało mnie to ze chciałem zrobić fotki ,ale pech to pech bo bateria w aparacie mi sidła i nici z fotostory :(

na razie zajęło mi to wszystko około 4 godzin :)

100% miałem ori stara nagrzewnice bo ta sama firma nagrzewnicy co cała obudowa nawiewów :) wiec miała się prawo zatkać :) a jak chciałem ją przedmuchać to ledwo co powietrze chciało lecieć, a co dopiero woda tam miała płynąc hehe

co jak co jest dużo roboty z taka wymiana nagrzewnicy ale dla chcącego nic trudnego i nawet bez jakiego kolwiek opisu każdy by dał sobie rade z taką wymianą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe właśnie jestem już na etapie składania wszystkiego do kupy :) poszło gładko ale dużo rozkręcania :/ najbardziej szkoda mi było klimy ale coś za coś :)

Najbardziej zabolało mnie to ze chciałem zrobić fotki ,ale pech to pech bo bateria w aparacie mi sidła i nici z fotostory :(

na razie zajęło mi to wszystko około 4 godzin :)

100% miałem ori stara nagrzewnice bo ta sama firma nagrzewnicy co cała obudowa nawiewów :) wiec miała się prawo zatkać :) a jak chciałem ją przedmuchać to ledwo co powietrze chciało lecieć, a co dopiero woda tam miała płynąc hehe

co jak co jest dużo roboty z taka wymiana nagrzewnicy ale dla chcącego nic trudnego i nawet bez jakiego kolwiek opisu każdy by dał sobie rade z taką wymianą :)

Brawo :good:

Napisz później jakie efekty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom spoko na pewno napisze a i jutro porobię jakieś fotki jeszcze :) może coś się da jeszcze opisać :)[br]Dopisany: 07 Grudzień 2010, 21:18_________________________________________________Operacja nagrzewnica zakończona :D wszystko poskładane tak jak powinno być :)

No i dodam ze wszystko sam robiłem łączny czas kompletnej wymiany około 8 godzin :D

Foto niestety nie będzie ponieważ przez mróz szlak trafił aparat :kwasny: ale jak co to na pewno służę pomocą i dobrymi radami z doświadczenia :)

WYNIK : Po chwili w samochodziku jest już upalnie ze idzie w samych slipkach jeździć :D Wiec można laski wyrywać na ..... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WYNIK : Po chwili w samochodziku jest już upalnie ze idzie w samych slipkach jeździć :D Wiec można laski wyrywać na ..... :decayed:

I o to chodzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów;]

Mam identyczny problem, takie same objawy.

Mam kilka pytań co do tej pracy czy po zdemontowaniu przodniej konsoli tzn. czy trzeba kierownice i licznik wyciągać czy wystarczy śrotkowy kokpit zdemontowac i mamy nagrzewnice na widoku ???

Prosił bym o jakies podpowiedzi..z góry dzięki ;]

p.s ponoc febi bardzo dobra firma tez z niej będe zakladał ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak musisz wyciągnąć licznik i kierownice tak że tunel środkowy musisz zdemontować, a wszystko po to aby mogłeś ściągnąć konsole :/

nagrzewnica znajduje się w tym miejscu co wchodzą dwie rureczki z komory silnika do środka samochodu miedzy akumulatorem a serwem hamulców wiec nie ma szans na wyciągniecie nagrzewnicy bez ściągania konsoli.

Musisz tez spuścić czynnik klimatyzacji :( w powietrze pójdzie 200zł

Tu masz widok całych kanałów wentylacyjnych z góry :)

nagrzewnica jest po lewej stronie (dwie wystające rureczki)

http://img192.imageshack.us/img192/728/pc071096.jpg

A tu masz widok co musiało być zdemontowane aby wydobyć cała puchę wentylacyjna widoczną na powyższym zdjęciu :)

http://img97.imageshack.us/img97/7521/pc071097.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/6678/pc071098.jpg

Na razie to tyle co mogę Ci podpowiedzieć jeśli w takcie będziesz miał jakieś pytania to na pewno postaram się odpowiedzieć :)[br]Dopisany: 09 Grudzień 2010, 22:03_________________________________________________PS : mam nadzieje ze Tobie uda się porobić więcej fotek i opiszesz to ładnie do działu zrób to sam :) Powodzonka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum jak ją przepłukać za pomocą węża ogrodowego i wody wodociągowej :wink4:

A ja mam pytanie.

Czy jest może jakiś środek który warto było by tam najpierw wpuścić żeby rozpuścił syf który się tam zbiera i dopiero po tym podłączyć węże tak jak gdzieś na forum jest opisane i wtedy dopiero przepłukać dobrze? Bo mam doświadczenie ze starego samochodu że czasami bywało tak że ten syf jest tak twardy że nie chce się odkleić i nie chce wylecieć to wszystko. Czy w takim wypadku to tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szczerze ze najczęściej to kamień zapycha te kanaliki w nagrzewnicy :/

Jeśli o mnie chodzi to ja na Twoim miejscu nie bawił bym się w płukanie nagrzewnicy tylko ją wymienił.

Jest z tym trochę roboty ,ale wtedy będziesz miał spokój na długie lata :D przykładowo moja stara nagrzewnica to oryginał i wytrzymała 13 lat w tym samochodziku :) wiec sam ocen czy warto płukać czy się poświęcić i mieć zrobione porządnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szczerze ze najczęściej to kamień zapycha te kanaliki w nagrzewnicy :/

Jeśli o mnie chodzi to ja na Twoim miejscu nie bawił bym się w płukanie nagrzewnicy tylko ją wymienił.

Jest z tym trochę roboty ,ale wtedy będziesz miał spokój na długie lata :D przykładowo moja stara nagrzewnica to oryginał i wytrzymała 13 lat w tym samochodziku :) wiec sam ocen czy warto płukać czy się poświęcić i mieć zrobione porządnie :)

Pewnie masz rację ale jakoś nie uśmiecha mi się zimowa pora tego robic tym bardziej że nie mam ciepłego (ani żadnego) garazu a pod chmurką to nie robota jak taka pogoda. Chciałbym załatwic problem przynajmniej na okres tej zimy. Ale skoro to kamień to może jakis specyfik do odkamieniania czajników z tym ze takie to trzeba by zalać nagrzewnice wrzadkiem i dopiero czegoś tam dodać. Lub standardowo widziałem odkamienianie octem lub kwaskiem cytrynowym :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz racje pod chmurką to odpada :/ Przeczytałem nie dawno na forum ze jakiś koleś czyścił nagrzewnice roztworem kwasu 3% a potem roztworem mydła ale nie mogę tego znaleźć :/

Ale może to Ci pomoże :)

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t109917.0.html;highlight=p%C5%82ukanie+nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...