Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Skomplikowany problem ze spryskiwaczami


LukaszD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu zaczęły mi słabo działać spryski przedniej szyby - było ciepło i sucho więc zostawiłem problem na później co z początkiem zimy się na mnie zemściło :/

Spryski szyby przestały całkowicie działać, zdemontowałem je i diagnoza była prosta - są pozatykane, pełno tam kamienia - nie w sposób ich przepchać kompresorem... udało mi się zdobyć jeden lewy sprysk ( sprawny ) - nie czekając na drugi postanowiłem go założyć

wychodząc z założenia że lepiej mieć jeden sprawny niż żaden;) - przy okazji założyłem również dyszę spryskiwacza tylnej szyby

której nie miałem od kąd mam ten samochód...

Po podpięciu wszystkiego radość trwała krótko, płyn najpierw dolatywał do połowy szyby, później niżej i niżej... aż znów przestał lecieć na szybę :(

Za to leci na tylną szybę! - pewnie tak było zawsze tylko nie mogłem tego widzieć nie mając z tyłu dyszy.

Tu pojawia się pierwsze pytanie czy to normalne że przyciągając włącznik do siebie leci z tyłu płyn? :/

Jeżeli leci tam tzn że pompka musi być sprawna ( słychać że pracuje ) - możliwe że z powodu zapchanego jednego sprysku układ się zapowietrza? - jest tam wogóle jakiś odpowiecznik? - coś musi dziać się z płynem który zostaje wypompowany ze zbiorniczka i nie wylatuje przez zatkane dysze, może dlatego wylatuje z tylu?

Jakby tego było mało mam też problem ze spryskami lamp:] - prawy działa poprawnie, natomiast lewy tylko się wysuwa i nic z niego nie leci:( - można wyciągnąć sprysk ksenonów bez zrzucania zderzaka?

Po wczorajszej wycieczce na narty w słońcu z utitłaną szybą mam dość :/

Może ktoś ma pomysł co może być nie tak? Czeka mnie przeglądnięcie całego układu co przy braku garażu i obecnej aurze nie będzie miłe:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko masz cos z podpieciem nie tak albo wezyki poprzekladane na tylna powinno leciec jak przelacznik wezmiesz od siebie..a na przud do siebie ja bym proponowal poodpinac wezyki i je wtedy przedmuchac kompresorkiem no i wyczysc zbiornik bo moze jakis syf masz i ci zatyka spryski szyby jak i lampy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki nie mogą być przepięte - wcześniej działało to poprawnie :/ Jak przyciągam przełącznik do siebie

to płyn z tylnej dyszy leci jakby bez ciśnienia a jak od siebie to leci prawidłowo :|

Widzę że brakuje mi przewodu odpowietrzającego tylko pytanie czy on może mieć wpływ na działanie układu skoro jest

nad poziomem płynu? Wymontowanie zbiorniczka i czyszczenie wszystkiego to ostateczność ale chyba mnie to nie ominie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam małe i trochę głupie pytanie :naughty: mam problem ze spryskiwaczami przedniej szyby.Tylko jest mróz i kurde d*pa nie działa.Wlewałem już różne rodzaje płynów zimowych i d*pa zamarzają mi końcówki i nie wiem co z tym zrobić.Tylko zawsze ciepła woda w dużych ilościach pomaga ale co z tym dalej robić?ma ktoś jakiś dobry patent na spryskiwacze na zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam małe i trochę głupie pytanie mam problem ze spryskiwaczami przedniej szyby.Tylko jest mróz i kurde pupa nie działa.Wlewałem już różne rodzaje płynów zimowych i pupa zamarzają mi końcówki i nie wiem co z tym zrobić.Tylko zawsze ciepła woda w dużych ilościach pomaga ale co z tym dalej robić?ma ktoś jakiś dobry patent na spryskiwacze na zimę?

A podgrzewane masz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam małe i trochę głupie pytanie mam problem ze spryskiwaczami przedniej szyby.Tylko jest mróz i kurde pupa nie działa.Wlewałem już różne rodzaje płynów zimowych i pupa zamarzają mi końcówki i nie wiem co z tym zrobić.Tylko zawsze ciepła woda w dużych ilościach pomaga ale co z tym dalej robić?ma ktoś jakiś dobry patent na spryskiwacze na zimę?

A podgrzewane masz??

to znaczy? ciepłe ogrzewanie mam i nawiew na przednią szybe też mam włączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskiwacze szyby czy masz podgrzewane :> Wyciag jeden i zobacz czy tam jest wtyczka z dwoma kablami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn inne sposoby na co?? moze sa przytkane nie wiem.. ja bym je wyciagna przeczyscil i to podgrzewanie trzeba sprawdzic..innych sposobow brak..sa jeszcze takie srodki co dolewasz do plynu i robi ci np - 30 stopni ale az takich mrozow to nie mamy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej połówkę denaturatu do zbiorniczka. To mocno obniży temperaturę zamarzania płynu, szczególnie w przewodach, gdzie jest go mało i jest bardziej podatny na przemarzanie. Trochę śmierdzi, ale lepsze to niż niedziałające spryski.

Ostatnio kupiłem płyn niby -22C, ale przy mrozach -16 spryskiwacze przestały działać. Przy temperaturze -4 znowu wróciły do życia. Płyn w zbiorniku nie zamarzł, ale w przewodach go przymroziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej połówkę denaturatu do zbiorniczka. To mocno obniży temperaturę zamarzania płynu, szczególnie w przewodach, gdzie jest go mało i jest bardziej podatny na przemarzanie. Trochę śmierdzi, ale lepsze to niż niedziałające spryski.

Ostatnio kupiłem płyn niby -22C, ale przy mrozach -16 spryskiwacze przestały działać. Przy temperaturze -4 znowu wróciły do życia. Płyn w zbiorniku nie zamarzł, ale w przewodach go przymroziło.

święta prawda i tak też zrobie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak zrobisz to smród z denaturatu będziesz wietrzył do lata :cool1: więc nie polecam ja używam sonaxa fakt trochę kosztuje ale nigdy mi spryski nie zamarzły więc stawiam tylko i wyłącznie na kiepska jakość płynu u ciebie. Zmień na porządny i nie mają prawa zamarznąć :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...