Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z odpaleniem po podłączeniu VAG-K+CAN COMMANDER'a


ire14

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zmieniłem samochodzik i próbowałem dostać się do immo i licznika za pomocą programu VAG-K+CAN COMMANDER 1.4

Podpiąłem się pod interfejs i nawiązałem komunikacje z "07 kombi" czyli wskaźniki.

Następnie "Instrument/Immobilizer" i próbowałem odczytać wartość zapisaną wybierając sterownik i klikając "Read".

Po kilku próbach efekt jest taki że samochód zapala się na 1-2s i gaśnie. Wskazówki zegarów wogóle nie reagują.

Nadmieniam iż nie zapisywałem żadnej wartości a jedynie za pomocą kilku typów sterowników próbowałem zrobić "Read".

Pytanie teraz co siadło ? i dlaczego ? skoro tylko odczytywałem wartości.

Samochód Audi A4 B6 1.9TDI AVF manual.

PS:

zauważyłem też że data się zresetowała oraz godzina, obecnie data jak i godzina stoją w miejscu

nie działają przyciski ustawiania daty i godziny oraz kasowania licznika przebiegu i sprawdzania zegarów

jak wkładam kluczyk i przekręcam stacyjkę to kontrolki zaświecają sie i gasną prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przyszłość ci poradzę, nie odczytuj nawet poprzez inny typ licznika niż ten, który masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś zachciało mi się posprawdzać błędy za pomocą VAG K+CAN Commander 1.4, kabelkiem pożyczonym od znajomego. Z głupoty zacząłem zaglądać także do immo licznika. Zrobiłem dokładnie tak samo jak opisał ire14, nic nie zmieniałem, kasowałem itd., ale połączyłem się z "07 kombi", następnie "Instrument/Immobilizer" i próbowałem odczytać wartość zapisaną wybierając sterownik i klikając "Read". Efekt jest taki, że wartość km które mogę przejechać na paliwie zmieniła się z 730 na 460. Cała reszta jest ok, samochód normalnie się uruchamia i nie gaśnie, temp. wskazywana poprawnie przebieg też. Jedynie data i godzina się jeszcze skasowała, ale ustawiłem ją ręcznie.

Na pierwszy rzut oka nic wielkiego się nie stało, ale zastanawia mnie i drażni ta zmiana wartości km pozostała do przejechania. Co to może być i jak to naprawić? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne po restarcie licznika, skasowała się również wartość średniego zużycia paliwa, i taki jest efekt. Przejedź kilka, kilkanaście km i wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to pomoże, bo słyszałem, że sprawdza się to, ale tylko przy kasowaniu inspekcji olejowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...