Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] ON + olej...


Perezip

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio będąc na wymianie oleju uslyszalem rozmowe pomiędzy pomocnikami mojego mechanika. Twierdzili oni że warto dolewać co jakis czas jakas ilość( nie pamietam dokładnie ) MIXOLU do baku z ON w 1.9 tdi (na pompie rotacyjnej), mówili że jest to bardzo zdrowe dla silnika i powoduje przesmarowanie wtrysków itp, silnik niby ma płynniej chodzic bo w dzisiejszych czasach ropa sprzedawana na stacjach paliw jest strasznie "sucha" i warto do niej dolewać własnie mixolu..

Zaciekawiło mnie to bardzo, bo nie wiem czy to głupota czy może mieli racje dlatego postanowiłem o tym napisać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leją mixol, ja dolewam takie coś:

http://www.palis.pl/Dodatek-do-Diesla-Global-K2-DFA-39-500-ml%283,164,164%29.aspx

Daje rade, odkąd to leję silnik fajniej (ciszej i płynniej) chodzi.

:szukaj: jest na ten temat sporo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam już "entą" butelkę tego: www.millersoils.pl/shop/millers-oils-diesel-power-ecomax-500ml-p-215.html - od prawie 2 lat. Wcześniej było sprzedawane w innej butelce. Namówiłem na ten dodatek z 10 znajomych, z czego 8 powiedziało że rewelacja - motor ciszej chodzi i jest dużo żwawszy, zwłaszcza "z dołu", 2 powiedziało że nie czuje różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypróbuj to co ja leję jest duuużo tańsze , a daje to samo :) (przynajmniej z opisu) u mnie też silnik chodzi ciszej i płynniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzieki :) Wiem że jest pełno tych produktów na poprawe pracy silnika, jednak mi chodziło o sam mixol bo nie wiedziałem że można wlać go bezpośrednio do baku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzieki :) Wiem że jest pełno tych produktów na poprawe pracy silnika, jednak mi chodziło o sam mixol bo nie wiedziałem że można wlać go bezpośrednio do baku :good:

Mixol możesz kupić na stacji orlenu nie jest drogi ale skuteczny, wlewasz go przed tankowaniem. Warto go stosować podczas każdego tankowania ponieważ zauważyłem, że jak nie dolewałem go pojawiała się głośniejsza praca wtryskiwaczy. Obecnie sprzedawana ropa jest bezsiarkowa a siarka odpowiadała za smarowanie pompy i wtryskiwaczy dlatego osoby regenerujące pompy zalecają jego stosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nt dodawania mixolu do paliwa, jest juz watek na forum , trzeba tylko poszukac. zamykam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...