Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z odkręceniem EGR


carpa84

Rekomendowane odpowiedzi

Wziąłem się za wyczyszczenie EGR w moim avf-ie i napotkałem taki problem że nie wiem co muszę odkręcić aby dostać się do 3-ciej śruby w EGR imbus M6 . Czy posiada ktoś może jakieś foto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w moim przypadku w avf niema tak prostego dojścia jak np. w tym tutaj opisanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyjmujesz to rure od egr w strone intercolera długi ampul m6 i spokojnie wykrecasz przerabiałem to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi proszę czy widok twojego EGR z góry wygląda tak jak na zdjęciu ?

egr.jpg

[br]Dopisany: 11 Grudzień 2010, 20:41_________________________________________________Przeszkadza mi tzw. chłodnica spalin czy coś takiego którą mam zamiast tej miedzianej rurki którą widać na zdjęciu wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://postimage.org/image/28hysh090/

na rysunku masz zaznaczone elementy ktore musisz wymontowac zeby wyciągnac EGR

1 i 2 demontujesz w pierwszej kolejnosci z tym niema najmniejszego problemu jest to 2:obudowa filtra powietrza wraz z przeplywka oraz 1dolot powietrza do filtra, 3 po odkreceniu 4 srub aznaczonych na zielono te przy kolektorze ktore widac to chyba 12 z tego co pamietam a 2 przy egr to imbusowe ale nie pamietam czy m5 czy m6 nastepnie torxem tą srubke zaznaczoną za żółto do ktorejs jest(powinien byc) podlaczony kabelek masowy chyba wtedy odkrecasz te 3 sruby zaznaczone na niebiesko z 2 strony odpinasz opaske czy jak to tam sie zwie i wyciagasz do gory caly zawor ot cala filozofia^^ :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam silnik AVF a tam jest całkiem innaczej niż na tym zdjęciu ! Jutro zrobię zdjęcie bo nigdzie teraz nie mogę znaleźć EGR z chłodnicą ! I spróbuję sposób kolegi hubcik121 jak tylko uda mi się znaleźć jutro takiego imbusa żeby tam doszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie[br]Dopisany: 12 Grudzień 2010, 11:43_________________________________________________Odgrzebię trochę temat bo denerwuje mnie już ten zawór. I znowu moje pytanie czy wie ktoś jak się zabrać do tego zaworu tzn do dolnej śrubki imbus M6 bo przeszkadza mi w tym "zasrana" chłodnica spalin widoczna na zdjęciu.

http://wrzutnik.net/id.rgh1302973134t.jpg - dodam że zdjęcie nie jest moje ale dokładnie takie samo jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. w AVF-ach po 06.2003 w niektórych egzemplarzach dodano chłodnicę spalin. stad problem. trzeba zdemontować chłodnicę spalin.

powinno być wystarczające jej poluzowanie i odsuniecie bez spuszczania płynu chłodzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w tej chłodnicy jest płyn ?

jak to zwykle w chlodnicy :decayed:

jest, jest. zwroc uwage ze wychodzi z niej gumowy waz... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...