Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Wibruje buda, drgania wydechu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Po dogłębnej analizie i wstępnym wykluczeniu układu wtryskowego(po konsultacjach z mądrymi głowami na forum). Przyszedł czas na układ wydechowy. Kiedyś już miałem mały problem z dzwonieniem wydechu okazało się, że "odspawała" się rura przy tłumiku i dzwonił wydech. Teraz od kilku tygodni drga buda na wolnych obrotach niezależnie od temperatury zewnętrznej, silnika, obciążenia. Po przegazowaniu w okolice 1100 obrotów drgania ustają całkowicie. W czasie jazdy nie są odczuwalne jakiekolwiek zmiany względem tego co było wcześniej - chyba, że wyrzucę auto na luz. Nic nie stuka podczas ruszania, nie trzęsie budą podczas zapalania i gaszenia auta. Wibruje tylko na biegu jałowym. Nie są to bardzo mocne wibracje ale odczuwalne na tyle, aby stwierdzić, że tak nie powinno być i nie było. Dodam, że tłumik końcowy dość mocno drga czy tak powinno być? A może tak sprawdzić, że jeden dociska wydech mocno a drugi sprawdza wibracje?

Plan jest taki: sprawdzić wieszaki wydechu, miejsce poprzedniego spawu, plecionkę. I tu pytanie jakiej długości plecionka do AJM'a i jaką kupić? Znalazłem na allegro: http://allegro.pl/zlacze-elastyczne-55x105-55-105-pierwszy-montaz-i1310217331.html czy ta cena nie jest przesadzona? W tygodniu postaram się podjechać do tłumikarza co on na to powie i ile zaśpiewa za ewentualną wymianę.

Opublikowano

cena może nie jest niska ale miałem ją w ręku i jest o wile bardziej "miękka" od plecionki za 35zł

jak wymieniasz plecionkę to od razu wymień wieszaki na nowe

Opublikowano

zapłaciłem za poplecionę 130pln wraz z wymianą 2 lata gwarancji u tłumikarza,plecionka ma 10 cm :cool1:

Opublikowano

gdzie kolego dostales taka plecionke?

Opublikowano

w RYBNIKU u tłumikarza :good:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Witam,

Po dogłębnej analizie i wstępnym wykluczeniu układu wtryskowego(po konsultacjach z mądrymi głowami na forum). Przyszedł czas na układ wydechowy. Kiedyś już miałem mały problem z dzwonieniem wydechu okazało się, że "odspawała" się rura przy tłumiku i dzwonił wydech. Teraz od kilku tygodni drga buda na wolnych obrotach niezależnie od temperatury zewnętrznej, silnika, obciążenia. Po przegazowaniu w okolice 1100 obrotów drgania ustają całkowicie. W czasie jazdy nie są odczuwalne jakiekolwiek zmiany względem tego co było wcześniej - chyba, że wyrzucę auto na luz. Nic nie stuka podczas ruszania, nie trzęsie budą podczas zapalania i gaszenia auta. Wibruje tylko na biegu jałowym. Nie są to bardzo mocne wibracje ale odczuwalne na tyle, aby stwierdzić, że tak nie powinno być i nie było. Dodam, że tłumik końcowy dość mocno drga czy tak powinno być? A może tak sprawdzić, że jeden dociska wydech mocno a drugi sprawdza wibracje?

Plan jest taki: sprawdzić wieszaki wydechu, miejsce poprzedniego spawu, plecionkę. I tu pytanie jakiej długości plecionka do AJM'a i jaką kupić? Znalazłem na allegro: http://allegro.pl/zlacze-elastyczne-55x105-55-105-pierwszy-montaz-i1310217331.html czy ta cena nie jest przesadzona? W tygodniu postaram się podjechać do tłumikarza co on na to powie i ile zaśpiewa za ewentualną wymianę.

Witam,

Napisz mi proszę w czym był problem.

Jak to naprawiłeś ? Mi dzisiaj tak zaczął robić. Dodam że niedawno zmieniałem sprzęgło z dwumasem więc dwumas wykluczam.

Zauważyłem też że przy hamowaniu tak jakby wydech głośniej buczał (tak samo jak samochód stoi na pochyłości).

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Witam,

Po dogłębnej analizie i wstępnym wykluczeniu układu wtryskowego(po konsultacjach z mądrymi głowami na forum). Przyszedł czas na układ wydechowy. Kiedyś już miałem mały problem z dzwonieniem wydechu okazało się, że "odspawała" się rura przy tłumiku i dzwonił wydech. Teraz od kilku tygodni drga buda na wolnych obrotach niezależnie od temperatury zewnętrznej, silnika, obciążenia. Po przegazowaniu w okolice 1100 obrotów drgania ustają całkowicie. W czasie jazdy nie są odczuwalne jakiekolwiek zmiany względem tego co było wcześniej - chyba, że wyrzucę auto na luz. Nic nie stuka podczas ruszania, nie trzęsie budą podczas zapalania i gaszenia auta. Wibruje tylko na biegu jałowym. Nie są to bardzo mocne wibracje ale odczuwalne na tyle, aby stwierdzić, że tak nie powinno być i nie było. Dodam, że tłumik końcowy dość mocno drga czy tak powinno być? A może tak sprawdzić, że jeden dociska wydech mocno a drugi sprawdza wibracje?

Plan jest taki: sprawdzić wieszaki wydechu, miejsce poprzedniego spawu, plecionkę. I tu pytanie jakiej długości plecionka do AJM'a i jaką kupić? Znalazłem na allegro: http://allegro.pl/zlacze-elastyczne-55x105-55-105-pierwszy-montaz-i1310217331.html czy ta cena nie jest przesadzona? W tygodniu postaram się podjechać do tłumikarza co on na to powie i ile zaśpiewa za ewentualną wymianę.

Witam,

Napisz mi proszę w czym był problem.

Jak to naprawiłeś ? Mi dzisiaj tak zaczął robić. Dodam że niedawno zmieniałem sprzęgło z dwumasem więc dwumas wykluczam.

Zauważyłem też że przy hamowaniu tak jakby wydech głośniej buczał (tak samo jak samochód stoi na pochyłości).

Pozdrawiam

Tak właściwie to nic specjalnego, posprawdzałem jak wydech leży na wieszakach, podopychałem tu i tam. Odpaliłem auto, zjechałem z kanału i od paru miesięcy spokój. Na wiosnę wymienię chyba profilaktycznie wszystkie wieszaki na nowe.

Opublikowano

Kurcze ... bo ja już się zestresowałem, że nowy dwumas już padł a jak wiesz jest to kupa kasy.

Zauważyłem, że problem ten pojawił się dzisiaj jak zrobiło się cieplej i postałem trochę w korkach.

Chyba w weekend wjadę na kanał i obejrzę wieszaki w jakim są stanie ... sam już nie wiem :confused4:

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem parę tys km od tego czasu i jak na razie jest spokój. Też się zastanawiałem nad dwumasem, pompkami, poduszkami silnika ale zacząłem od najtańszych rzeczy. Być może to zbieg okoliczności a być może to faktycznie było problemem. Póki co nic się nie dzieje więc jeżdżę i cieszę się z tego :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.