Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Głośny 'stuk' przy cofaniu?


pit-er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Opiszę w skrócie jak to wygląda:

Gdy zwalniam ręczny, wrzucam wsteczny, samochód cofnie ledwo może 2 centymetry, to z tyłu po stronie wlewu paliwa jakby przy kole słychać taki pojedynczy stuk. Dzieje się tak tylko gdy samochód postoi dłużej w miejscu, np. po nocy w garażu jak cofam, żeby wyjechać, nigdy nie przytrafiło mi sie to w ciągu dnia. Nie wiem jak to opisać, żebyście mnie zrozumieli, ale to tak odnoszę wrażenie jakby nie wiem, coś wskakiwało na miejsce, czy coś? :mysli::wallbash: Nie jest to jakoś mocno uciążliwe, bo występuje rzadko, ale zastanawia mnie co to może być :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski raczej nie stukaja moze bardziej moga przypiszczec, jak tak mialem po nocy na recznym zaciski nie odpuszczaly i slychac bylo delikatne tarcie z piszeniem. stukac to moze jak ma urana poduszke pod skrzynia ale to nie znowu tak daleko z tylu jak kolega pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..tarcza hamulcowa drgnie i klocki odskakują i stąd ten huk.ale to jest tylko moja opinia.

[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 19:13_________________________________________________poducha odpada,bo to tylko po spuszczeniu ręcznego występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie!

tzn. tak: po zwolnieniu ręcznego nic sie nie dzieje, tylko gdy zaczynam cofać, w momencie jak koła zaczynają się obracać w tył, al tak jak napisałem to jest sekunda, ledwo popuszczę sprzęgła, autko cofnie może kilka cm. i wtedy następuje taki stuk. wcześniej myślałem, że np. coś miałem pod kołem i najechałem, ale niestety to nie to :wallbash: zastanawia mnie generalnie czy jest to coś poważnego i czy należy sie tym przejmować, bo na dobrą sprawę to nawet mechanikowi tego nie pokażę, bo dzieje sie to tylko po dłuższym postoju. może uda mi sie to nagrać, to wrzuciłbym filmik, o ile będzie to jakkolwiek słyszalne[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 21:48_________________________________________________Witam. Dziś był test: przed odpaleniem wziąłem na luz i spuściłem ręczny i był ten stuk. Filmik nie oddaje tego jak to słychać niestety zbyt wiernie :confused4: Ale w każdym razie dzieje się to po spuszczeniu ręcznego, a w garażu mam delikatny spadek w tył. Dziś zostawie tylko na biegu, bez ręcznego i zobaczymy czy jutro będzie to samo.

FILMIK <-- wideo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nawet koło sie nie ruszyło, weż drugą osobe wejdź do kanału po spód a twój pomocnik niech spuści ręczny a ty słuchaj gdzie strzeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie, nawet nie drgnęło :kwasny: ja myślałem, że koło sie obraca, bo przeważnie odpalałem, wrzucałem wsteczny i dopiero puszczałem ręczny, a że jak wspomniałem mam mały spadek w garażu... coś trzeba będzie kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj tylko nie zaciagaj recznego na noc i wtedy probuj... pewnie zapieka sie zacisk i puszcza, czytaj co Ci pisza a nie ciagle przy swojej teori obstajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nawet koło sie nie ruszyło, weż drugą osobe wejdź do kanału po spód a twój pomocnik niech spuści ręczny a ty słuchaj gdzie strzeli

Popieram kolege i napisz jak znajdziesz przyczyne :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj tylko nie zaciagaj recznego na noc i wtedy probuj... pewnie zapieka sie zacisk i puszcza, czytaj co Ci pisza a nie ciagle przy swojej teori obstajesz

napisałem przecież, że dziś nie zaciągne ręcznego i jutro zobacze. a przy żadnej swojej teroii nie obstaje, bo po prostu jej nie mam, nie jestem mechanikiem i nie znam sie za bardzo :) a, że coś pokombinuje = zorganizować kanał i drugą osobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...