Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Twardy hamulec - co robić ?


keekess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ok. 2 tygodnie temu jak tylko chwyciły pierwsze mrozy zaczęły się u mnie problemy z hamulcami. Raz się blokowały i nie dało się dalej jechać a innym razem pedał hamulca był twardy, że prawie nie hamował. Wymieniliśmy z kolegą płyn i odpowietrzyliśmy układ ale nic to nie dało. Wyczytałem na forum, że jest to wina wody w serwie. 6 dni temu (środa) jak mróz odpuścił pojechałem do kolegi (gdy temp. była na plusie wszystko było OK) aby sprawdzić czy faktycznie może to być woda w serwo. Udało nam się wtedy ściągnąć ok 120 ml wody (ok. 5 strzykawek). Na koniec wlaliśmy 20 ml (1 strzykawke) denaturatu. Przez nastepne 2 dni temp. była na plusie więc nie miałem jak sprawdzic efektow naszej pracy. W weekend temp. była ujemna (ok. -5) i wszystko nadal chodziło jak trzeba. Wczoraj przy temp. ok. -7 także wszystko działało. Dzisiaj o godzinie 6:30 była temp. -14 i niestety pedał hamulca zachowuje się tak jak wczesniej - twardy jak skała i prawie wogóle nie hamuje. Doradźcie co zrobiliśmy źle ew. czego nie zrobiliśmy ? Co może być przyczyną ? Co teraz robić ?

P.S. Posiadam A4 B6, 2001 rok, 2.5 TDI, automat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i przeczytałem wszystkie te tematy a nawet zastosowałem się do części z nich. Zastanawia mnie jedynie czemu przez 5 dni było wszystko ok a teraz już nie ? Czemu przy -7 wszystko działa a przy -14 problemy wracają ? Czy jest możliwe że wlałem za mało denaturatu ? Czy może serwo kończy już swój żywot ? Jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna powiedz jakie powinno byc podcisnienie bo ja mam 0,8 bara i ten pedal tez mam twardy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłeś sobie z tym problemem? Mam taki sam problem i robiłem to samo co ty, 2 dni nie jeździłem autem, mrozy były większe i dziś to samo, twardy pedał, ,wstawiłem auto do garażu i pościło, jest ok, ale tym razem już wody niby nie ma, tzn ściągnąć strzykawka już nie mogę... To nie mój garaż wiec obawiam się ze zaraz na mrozie będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...