Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pomysł na fajne audio


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planie w nadchodzącym roku zrobić sobie jakis miły dla ucha system CA. Ma być w maire dobry jakosciowo dzwiek nie zalezy mi na tym zeby było mnie słychać z kilometra. W gre wchodzi raczej skrzynka zamknieta zamontowana w lewy boczek bagażnika w avancie. Co do rodzaju muzyki bede raczej słuchał brzmień elektronicznych pochodnych dla techno, czasem jakiś rapik :gwizdanie:

Na wstępie chciałbym nabyć wzmacniacz i subwoofer, na drugi ogień głosniki 16" na przód. Wszystko bedzie sterowane radiem Pioneer DEH6800MP, nie przewiduje jego zmiany :gwizdanie:

Co mysłicie o takich setupach :mysli:

1. JL Audio 10W0 + Audison SRX4.1 z czasem dojdą 16ki PB S-6C

http://allegro.pl/audison-srx-4-1-nowe-wyborne-wloskie-brzmienie-i1368944812.html

2. taki zestaw http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2&kid=258&pid=1166

3. RE Audio RE Audio REX-10D4 + wzmacniacz tutaj nie wiem czym to zasilić

Kwota na sprzęt jaka bym dysponował to 1200-1500zł nie wliczając kabli i materiałów wygłuszeniowych

Druga sprawa słyszał ktos jak gra ten głosnik PowerBass S-104???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że w tej cenie się zmieścisz na luzie.

Co do tego basu to raczej nie polecam.

Pomyśl o wygłuszeniu boczków.Naprawdę jest po tym wielka różnica-jest gdzieś o tym na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym budżetem można mieć już fajne granie. Pod warunkiem że zrobi się z tych $ sensowny użytek.

Na początek zacznij od zrobienia przodu. Wygłusz drzwi, zrób dystanse, pociągnij kable. Potem kiedy już podstawy będziesz miał ogarnięte zaaplikuj 16 pod wzmaka. A dopiero potem jako dodatek dołóż suba (bo sub to tylko dodatek do jakościowego grania nic więcej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Ok mi nie chodzi co w pierwszej kolejności montować, tylko czy ten sprzęt zagra ze soba sensownie :cool1: Co do głośników przednich wybór mam ograniczony głębokoscią montażową, maja sie zmieścić pod ori tapicerke czyli dobiore cos do 60mm, tak jak jest to opisane w watku o montażu 16ek. Nie biore pod uwage żadnych taszek czy jak to sie tam zwało, tapicerka ma być nie ruszona :)

jak juz zaczne kupować to i tak montaż wszystkiego bedzie zapewne jak skompletuje całość, narazie chce sie dowiedzieć czy to ze sobą zagra dobrze, czy cos nie będzie za słabe itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych klocków zaproponowałbym taki zestaw:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,258&kid=258&pid=1169

W cenie dostaniesz gratis paczkę z mdf pod PB, 4 maty GMS-04

http://allegro.pl/gms-04-mata-do-wytlumiania-100-x-50cm-i1360914516.html

i wysyłkę kurierem gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to ten zestawik z 10" miesci sie w sumie w cenie, tylko pytanie ile czasu bedzie ta promocja trwała :gwizdanie:

Na skrzynce mi nie zależy bo subik raczej poleci w schowek, tylko musze zobaczyc czy oby napewno tam 20l znajde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz zamiar wrzucić do przodu?? Bo jak czytam ten wątek to wychodzi że za bardzo się podniecasz tym subem...

przecież napisałem 3 opcje w jednej opcji był tylko brak przednich głosników, a że chciałem zacząc od suba i wzmaka to tylko dlatego ze to najdroższy komponent w tym całym projekcie :gwizdanie: i też napisałem że wszystko bedzie montowane na raz jak uzbieram graty

Co do głośników niskotonowych a dokładniej tego pogrubionego pytałem sie o odsłuch

Ale chyba pójde w tą opcje co Rysiu zaproponował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz wrzucić na przód?? Krótkie pytanie i sub mnie nie interesuje.

No kamil przecież napisałem Ci w pierwszym poscie 16ki PB S-6C w opcji 1 i 2 :wink4: 3 opcja póki co odpada, noi opcja zaproponowana przez Rysiuu 16ki PB L-60C. peoblem jest tego typu ze niechce ingerować w tapicerke, więc głosnik najlepiej jak by miał te 60max w głębokosci, ten drugi ma 61 ale w watku o montazu 16ek piszą że można zdjać jakaś gume z głosnika i wtedy miesci sie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o wygłuszeniu boczków.Naprawdę jest po tym wielka różnica-jest gdzieś o tym na forum

potwierdzam...

bez wygłuszenia nawet pod wzmacniaczem nie gra zarewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie piszcie mi o wygłuszeniach bo to sprawa oczywista jest którą też napisałem w pierwszym wątku :wink4:

Narazie tylko Rysiuu dał mi konkretna alternatywe do moich wytypowanych zestawów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rainbow nawet fajne, w opiniach czepiaja sie tweeterów ze są zbyt krzykliwe :gwizdanie: tylko jedno ale, głębokosć montażowa 63mm, moze to już kolidować z szybą w drzwiach :gwizdanie:

junior widze słabszy jest w mostku niz ten glow, do tego zestawu co dałeś nadał by sie JL 10w0, poczytam sobie jeszcze troche opinii o tych sprzetach, o juniorku kiedys myślałem ale własnie często sie spotykałem z opinią ze jest troche za słaby :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daluxy są właśnie neutralne. Pierwsze słyszę żeby były ostre w górze. Szczególnie z Jr.

Te parę mm dasz radę uciułać xP

Jr nie jest do pędzenia suba.

Zrób najpierw przód a potem się martw resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daluxy są właśnie neutralne. Pierwsze słyszę żeby były ostre w górze. Szczególnie z Jr.

Te parę mm dasz radę uciułać xP

Jr nie jest do pędzenia suba.

Zrób najpierw przód a potem się martw resztą.

Spoko ale akurat zalezy mi też na tym żeby był sub, a ten wzmak nie daje sporych mozliwosci on idzie głównie w jakość, wszystko i tak bede montował jak bedzie skompletowane, nad tymi rainbow pomyśle jeszcze ale te 63mm mogą namieszać, a nie chciałbym kupic i i nie założyć z powodu ingerencji w tapicerke :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...