Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Proszę o opinie WYCENY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stało się iż pewien kierowca citroena c15 nie zobaczył mnie stojącego na końcu korka i mi lutnął. Jako, że mam nawyk zaciągania ręcznego (a mój ręczny skierka) a na sekundy przed uderzeniem spojrzałem się w lusterko i chyba wcisnąłem noży hamulec wjechał we mnie jak w mur, nic się nie przesunąłem :kox:

Moje uszkodzenia to:

-porysowana klapa (avant)

-zderzak porysowany ale cały

-jak zderzak wyskoczył przerysował lekko błotniki prawy i lewy

-połamany prawy ślizg od zderzaka

-nie zamyka się klapa bagażnika ale jak tyci poprawiłem na tym uchu to zamyka się git więc mocno pas/ściana nie poszła

-wiadomo zderzak odstaje, szpary pod lampami

Ogólnie to było lekkie bum przy prędkości 20-30-40 km/h

Tylko takie fotki mam po wypadku, teraz to ja tu mam pół metra śniegu i nic nie będzie widać:

http://s339175984.domenastandartowa.pl/pliki/forever/S5009635.JPG

http://s339175984.domenastandartowa.pl/pliki/forever/S5009636.JPG

Firma ubezpieczeniowa UNIQA i policzyli mi tak. Jako, że kompletnie nie mam w tym doświadczenia bardzo proszę o opinie czy walczyć coś tu więcej czy nie bo podobno jest powiedzenie, że pierwsza kalkulacja to żart :kox::polew:

wycena.PNG

[br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 20:59_________________________________________________

Rozumiem, że "drzwi tylne z ramą okienną" to błotniki w avancie ale czemu w dziale "lakierowanie" są tylko raz jak mam oby dwa do malowania? Oraz co oznaczają te "stopnie"? II lub III lub K1R? Bo coś mało te malowanie błotnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego masz mały problem ja tez w lecie miałem podobnie :> ale nie przejmuj się.

Opiszę krótko moją sprawę - Oczywiście zaliczyłem parkowanie w dupci mojej niuni, koleś napisał oświadczenie sprawcy. Miał ubezpieczenie Pocztowe.

Jak to usłyszłem to myślałem, że będzie ciężko i początkowo też tak było ale później wyszło ok.

Ja miałem zakwalifikowane do wymiany: hak (alu OOOO),zderzak, nakładka, dokładka zderzaka. Te części + robota i malowanie. Pan rzeczoznawca wycenił na ok. 2250 zł brutto. Po potrąceniu jako amortyzacja na części 50%. Nie zgodziłem się z tym bo części ASO wyszły 5 klocków.

Napisałem odwołanie do oddziału i centrali ubezpieczeniowej. Pan rzeczoznawca fuczał i stał się niemiły. Gdy już miałem na bezgotówkowe się udać do ASO (wkurzony) zadzwonił gość z WAWy i poprosił o nr konta bo zmienili wycenę. I tym sposobem kwota wzorał do 6200 co jest realne.A kaskę miałem w 2 dni. Czego się nie spodziewałem.

Podsumowując podpowiem Ci tak: ubezpieczalnie w 1 wycenie tną klienta bo spora większość bierze te kasę i jedzie do pana Kazia i zrobi za 300 za element. Spróbuj napisać odwołanie może Ci coś dorzucą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kris za komentarz ale wiesz, rok 2002 to nie 1997 ;/ a po drugie tak na strzała nie widzę malowania drugiego błotnika i listwy plastikowej bagażnika. Co prawda miałem już ją połamaną prędzej ale teraz została dobita i nie wiem czy ten koleś co to dziś oglądam jakieś 10 minut się tym zainteresował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skandaliczna stawka za rbg i 60% urealnienia to podstawowe błędy kosztorysu przy szkodzie z OC.

Ponadto niewiele wynika ze zdjęć :mysli:

Napisz odwołanie z zapytaniem o podstawę prawną w/w

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda jest z OC, więc musi nastąpić przywrócenie do stanu sprzed szkody, a jak rozumiem, przed jej wystąpieniem miałeś oryginalne części !? No chyba, że tona szpachli, wówczas daje się NZS (nowe za stare i generalnie max 50%)

Stawka, jak mniemam poznańska 50zł :polew:

Nawet w moim minicity :) średnia wynosi 63zł netto

A urealnienie ... Za co, po co i dlaczego ... Na jakiej podstawie ... ??

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...