Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Szarpie przy 1500 obrotach


fafol

Rekomendowane odpowiedzi

Być może nastawnik w pompie do czyszczenia.

Zrób również logi statyczne i dynamiczne - będzie można wyeliminować wiele przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie osax jest całkiem inny silnik, nie masz pompy i nastawnika tylko pompowtryski, zacznij od wymiany filtra paliwa i sprawdzenia wężyków paliwa, zrób logi i załóż własny temat

fafol zrób logi i z czytaj błędy bo mógł paść wtrysk sterujący, sprawdź czy szarpanie ustaje jak odepniesz impulsator od strzyki biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie szarpanie ale po wywaleniu kata jak ręką odjął :cool1: Autko ładnie i płynnie przyspiesza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie szarpanie ale po wywaleniu kata jak ręką odjął :cool1: Autko ładnie i płynnie przyspiesza :)

A nie jest głośniejsze ? Nie dudni puszka ?

Dodam, że u mnie szarpie jak delikatnie się rozpędzam a jak wdepnę mocniej to z reguły przestaje.

Wiem, że turbo lubi dynamiczną jazdę ale nie zawsze się da np. wolniejsze auto przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko jest tak samo ciche jak było :) I świst turbinki jest głośniejszy ale to zaliczam na plus :) Ja kata miałem bardzo mocno zatkanego [br]Dopisany: 03 Sierpień 2011, 16:51_________________________________________________I nie zawsze musisz jeździć dynamicznie :) Wystarczy że jak masz jakiś dobry kawałek drogi (oczywiście poza terenem zabudowanym :cool1:) i wtedy możesz przegonić autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem ... i uważać na notlauf bo mi się zdarza raz na jakiś czas :kwasny:

Jak znajdę kogoś do pomocy to zrobię logi.

Problem w tym, że logi robi się na max przyspieszeniu a auto mi szarpie właśnie przy delikatnym rozpędzaniu :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że będzie szarpać w trakcie logowania. Jak na logach wyjdzie wszystko okey to możesz kata wyrzucić. Autku to nie zaszkodzi a pójdzie na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przy gazie wciśniętym na maksa mniejsze szanse, że akurat będzie szarpać.

Czy możliwe, że np ASR może mieć wpływ na to ?

Wydaje mi się, że jak mam wyłączony ASR to chyba nie szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...