Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Świecące kontrolki ESP i ABS-u


mesert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pewien problem,otóż w zimnej porze roku,gdy temperatura oscyluje wokół zera i poniżej przy zapalaniu zimnego silnika świecą się kontrolki esp,abs i czerwona kontrolka ostrzegawcza ,,Bremse,, czyli hamulce.dzieje się tak przez kilka sekund i wszystko gaśnie.Jezeli od razu zgaszę silnik i zapalam od nowa występuje ten sam problem.Po przejechaniu iluś tam kilometrów i rozgrzaniu silnika -problem świecących kontrolek znika.Hamulce, abs i esp działają cały czas prawidłowo.Problem ten nie występuje przy temperaturze otoczenia powyżej 10 stopni.Komputer nie wykazuje błędu.Nie jest to wina padniętego akumulatora,sprawdzałem na innej baterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego Panowie, podłączyłem kablami drugą baterię ,nówkę,tej samej pojemnosci-objawy te same.Dodam że kontrolki absu i esp świecą się tylko w czasie kręcenia rozrusznikiem,po zastartowaniu silnika gasną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego Panowie, podłączyłem kablami drugą baterię ,nówkę,tej samej pojemnosci-objawy te same.Dodam że kontrolki absu i esp świecą się tylko w czasie kręcenia rozrusznikiem,po zastartowaniu silnika gasną.

jeszcze pytanie jakiej mocy była ta nowa bateria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może czujnik stop się kończy? i świeci tylko na zimnym? vag podpięty był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem kablami rozruchowymi drugą baterię 80 amph. Oryginalna to 85 amph. Rozrusznik kręci normalnie,nie spowalnia.Vag nie był podpięty.Rzecz się dzieje tylko przy niskich temperaturach,w ciepłej porze roku wszystko działa.Muszę się przyjrzeć temu czujnikowi stopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku aku i jeszcze raz aku

miałem tak kiedyś i też tylko zimą i przy pierwszym uruchomieniu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim podłacz aku nowe bezposrednio do klem, zawsze jak podłączasz poprzez przewody moc jest duzo mniejsza a poza tym duzo produ zabiera mu stary akumulator i efekt taki ze na rozruch i tak idzie mało pradu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie stara bateria Varta jak by nie patrzeć jest od nowości czyli 8 lat.Już się biorę za przekładkę

fabryczne aku to MOLL :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuu,mój kręgosłup :> .Bateria wymieniona , wszystko działa jak należy.Podziękowania za porady.Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że mój kumpel,właściciel warsztatu elektromechanicznego nie wiedział co jest grane, a tutaj na forum dostaję prostą poradę.Jeszcze raz wszystkim dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie i mi sie dziś ten wątek przydał bo miałem podobny przypadek tyle tylko że oprócz abs i esp zaczęła jeszcze mrugać kontrolka świec żarowych i tu ukłony dla marcina607 :hi: za cenną i trafioną porade odnośnie czujnika stopu tyle że na szczęcie samo skasowanie błędu wystarczyło(zobaczymy na jak długo) a jeśli problem powróci czujnik do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj na forum dostaję prostą poradę.Jeszcze raz wszystkim dziękuję za rady

tu są miłośnicy marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniajac tematu ale forum to naprawde encyklopedia a4, tez od niedawna sie tym zaraziłem, ale przydaje sie w kazdej kwestii i takze jako chwila zajecia, czyta sie niektóre watki z taka ciekawością ze nie slusze co zona do mnie mowi;) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...