Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z manualną 5 biegową skrzynią biegów.


vippp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam A4 B6 1,9 TDI 131 KM 2002 rok - od dluzszego czasu mam problemy z manualną 5 biegową skrzynię biegów. 4 bieg juz od dluzszego czasu nie dziala, 3 bieg zgrzyta przy wlaczaniu a pozniej podczas jazdy na tym biegu jak tylko zdejme noge z gazu przestaje rowniez dzialac. Rowniez przy jezdzie na 3 biegu lewarek lata z gory na dol. Przy wstecznym podczas cofania mam lekkie szarpania samochodu. A ostatnio mi praktycznie zadnego biegu nie dalo sie wcisnac, jak juz wbilem 1 lub 2 to gdy jechalem z silnika byl dzwiek jak z odrzutowca, za pare minut znowu normalnie sie biegi wrzucalo a potem znowu problem z ich wbiciem oraz wycie silnika. Powiedzcie czy to tylko skrzynia czy rowniez sprzeglo mi padlo? Jaki jest koszt wymiany sprzegla w moim silniku? Czy bawic sie w regeneracje skrzyni czy raczej szukac uzywanej? Czy znacie namiary na sprawdzone uzywane skrzynie biegow, najlepiej ze Śląska? Oraz najwazniejsze czy wystarczy ze bede szukal skrzyni do B6 1,9 TDI 131km czy moze pod ten silnik bylo kilka rodzajow? Poratujcie mnie swoimi opiniami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz km najechane na furce? kompletne sprzęgło z dwómasem i robocizną ponad 2 tyś zł samo sprzęgło nie jest drogie dwómas troszkę kosztuje. a skrzynia to raczej tylko uzywana koszt ja wiem zależy są różne ceny :mysli: np. 700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku 191tys. ale przy uzywanych autach i polskich handlarzach ciezko stwierdzic realny przebieg, stawian na ok 250tys. Skrzynie to wiem ze okolo 700,800zl + 300,400 robocizna. A czy warto wymieniac samo sprzeglo czy lepiej komplet? Czytalem na forum zeby nie bawic sie w inne firmy niz LUK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniłem kompletne sprzęgło z dwómasem :rolleyes:

I na liczniku 227tyś ale myślę że ma grubo ponad 300 tyś, choć wygląda Elegancko i zużyć w środku nie widać na taki przebieg miałem octawie przebieg 260 tys 100 procent pewny sprzęgło igła było wiec nasze furki mają o wiele więcej przelatane :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg miałem octawie przebieg 260 tys 100 procent pewny sprzęgło igła było wiec nasze furki mają o wiele więcej przelatane

Jak po sprzęgle możesz stwierdzić ile auto ma nalatane???? To chyba ostatnie rzecz po której mozna poznać przebieg.

Jak auto jeździ głównie w mieście to sprzęgło nie wytrzyma więcej jak 100-150tyś km. Przy jeździe po za miastem głównie po autostradach to i z 500 tyś km przejedzie. Wszystko zależy gdzie auto się porusza i od stylu jazdy kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to powiedzcie mi wkoncu czy do B6 avant 2002 rok AWX 1,9 TDI 131km jest jeden model skrzyni biegow czy kilka? Albo gdzie ewentualnie w swoim aucie mam szukac oznaczen mojej skrzyni, zeby zamowic identyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz ksiązkę serwisową to tam jest wlepa z nr skrzyni biegów i oznaczeniami wyposażenia oraz nr vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy to powiedzcie mi wkoncu czy do B6 avant 2002 rok AWX 1,9 TDI 131km jest jeden model skrzyni biegow czy kilka? Albo gdzie ewentualnie w swoim aucie mam szukac oznaczen mojej skrzyni, zeby zamowic identyczna?

Jest kilka. Oznaczenie skrzyni znajdziesz na wlepce we wnece kola zapasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...