Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Falujące obroty a4 b5, silnik 1.8 benzyna.


tomaszmroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem audi a4 z Holandii z przebiegiem 170.000km (udokumentowany książką, rachunkami i fakturami z przeglądów).

Po przyjeździe do Polski wystąpił mały problemik, a mianowicie auto odpalało przeważnie od razu, ale zdarzało się, że co 10 raz odpali i natychmiast zgaśnie, po czym za chwilkę znowu odpaliło bez problemów, zauważyłem że może mieć to związek z elektryką, ponieważ w zależności od tego czy włączyłem i wyłączyłem alarm, samochód różnie reagował.

Po kilkudniowej eksploatacji problem znikł całkowicie, auto odpalało za każdym razem na pstryknięcie.

Teraz samochód stoi pod domem przez 3 tygodnie, zasypany śniegiem, co kilka dni go przepalałem, by aku się nie rozładował.

Ale dziś, postanowiłem się nim troszkę przejechać, wrzuciłem jedynkę i... nie mogłem wyjechać przez te zaspy, więc odpuściłem sobie jazdę, wrzucam luz i... obroty spadają na 0,5 tys i powolutku podnoszą się do 0,9 tys, po każdym nawet lekkim dodaniu gazu, sytuacja się powtarza, dusze pedał gazu, obroty wzrastają, puszczam pedał gazu, obroty spadają tak nisko, że auto prawie gaśnie...

Czy problemem może być wilgoć, lub mała ilość paliwa w zbiorniku... bo non stop jeżdżę na rezerwie.

Proszę o poradę, auto na handel, nie chcę komuś kitu wciskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że co 10 raz odpali i natychmiast zgaśnie,

a nie mrugała przy tym kontrolka od immo?

Co do falowania to może być różnie, np. przepustnica, świeczki, kable, lub cewki... ale może wpierw sprawdź odmę czy jest cała i przewody podciśnienia. najlepiej jakbyś vaga zapodał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mruga, tylko od zawsze wyświetla błędy 1 n 2.

Aha, dodam jeszcze, że dziś próbowałem odłączyć aku, ale zdążyłem tylko jedną klemę odpiąć i po chwili założyłem ją z powrotem.

Czyli ten dzisiejszy spadek obrotów może mieć z tym związek, bo wcześniej autko miało tez ten problemik, ale nie tak silnie jak teraz, bo teraz obroty spadają że auto prawie gaśnie, po każdym przygazowaniu spadają bardzo nisko, do 0,5, a po chwili się podnoszą do 0.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...