Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Stukanie tylnego prawego koła


Domine

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam problem z irytującym stukaniem w okolicy tylnego prawego koła. Pojawia się nieregularnie (pierwszy raz ponad miesiąc temu) i zanika po kilku kilometrach, po kilku dniach..... albo wcale. Przez 2 tygodnie nie występowało, a teraz od kilku dni znowu.

Stukanie jest wyraźnie słyszalne w kabinie i na zewnątrz. Czasem jest ciche a nieraz bardzo głośne i można je dobrze odczuć trzymając rękę na podłokietniku czy kierownicy. Dźwięk jest tłumiony, przypomina jakby uderzanie prętem o oponę. Ostatnio kilka razy słyszałem krótkie zgrzytnięcie.

Mam wrażenie że pojawia się przy większym mrozie, ale nie znika od razu po wzroście temperatury.

Stukanie jest zależne od prędkości, występuje nawet przy powolnym toczeniu (ok 1 uderzenie/obrót). Jest wyraźnie głośniejsze po zdjęciu nogi z gazu. Nie zależy natomiast od jakości drogi.

Początkowo myślałem że coś siedzi w oponie, ale powietrze nie schodzi a oględziny opony (bez demontażu) nic nie wykazały.

Łożysko wymieniane jakieś 25tyś. km temu, więc raczej odpada.

Będę wdzięczny za sugestie co sprawdzić w pierwszej kolejności, abym nie zostawił u mechanika majątku.

Pozdrawiam Noworocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że masz Q więc spr łączniki stabilizatorów tył oraz wszystkie te tuleje gumowo metalowe . u mnie oba elementy są wywalone i mam takie objawy że słysze takie dziwne zgrzytanie podczas jazdy i metalowe stuki przy przejazdach kolejowych itp

najlepiej jedź na szarpaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...