Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Gdzie najtaniej strojenie 1.9 TDI AHU+216ki montaż?


majuDJ

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać was gdzie najtaniej podniosę moc w swoim 1.9 AHU do poziomu ok 130HP 300Nm??? W grę wchodzą woj. podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, mazowieckie, małopolskie. Chodzi tu mi o wymianę wtrysków na 216tki na miejscu oraz mod programu. Jakie wtryski kupić, jakie firmy? Podobno słyszałem że Fratelli Bosio są dobre. Trzeba kupić całe wtryski czy tylko końcówki? Ile takie wtryski mogą kosztować i gdzie kupić dobre ? Czy po prostu zdać się na tunera, który zakupi, zamontuje , zrobi mod a na koniec wystawi rachunek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie ponizej maz 2 tematy o tym a Ty od nowa pytasz ?!

zapisz sie do Rogala w Warszawaie na chiptuning grupowy bedzie najlepiej i najtaniej (chyba 900 PLN)

216 są do kupienia nawet na Allegro, w razie jakby co mam komplet idealnych wtrysków ASV (cisnienia zmierzone 210/290Bar) za 500 PLN - spokojnie wystarczą na Twoje mody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak ma mieć program pod nieoryginalne klamoty to Rogal za 900 stów w grupówce go oleje .

Piszę tak bo byłem w podobnej sytuacji BRD + fimic i Rogal mi powiedział : że to na grupówkę się nie nadaje i cena jak za to, to 1500 zł . Nie miało znaczenia że jestem z A 4 (smutna sprawa -ale to fakt , pisałem o tym w dziale dobrzy chiptunerzy).

A tu będą jeszcze koszty montażu tego całego ustrojstwa.

Ale Ty Łukasz zamiast zadawać takie (sory), ale głupie pytanie poczytaj dział ,, dobrzy chiptunerzy" -wybierz sobie paru co Ci pasują zadzwoń i zapytaj ,poza tym jak chcesz mieć koniecznie taniej to zrób sobie to w stodole z kumplem, a program niech prześlą Ci meilem z alegro. Wtedy zaoszczędzisz sporo kasy i będziesz mógł nawet sporo odłożyć na szybko zbliżającą się wymianę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samymi wtryskami na pewno zrobi w cenie grupowego, przynajmniej wcześniej tak robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać was gdzie najtaniej podniosę moc w Chodzi tu mi o wymianę wtrysków na 216tki na miejscu oraz mod programu.

I co sugerujecie, że za 900 stów jeszcze mu ktoś przełoży wtryski ?? Czytajcie o co gość pyta.

Ale tak jak już zostało powiedziane ,musi zadzwonić i się dogadać.

Ja się nie znam ,ale na prawdę trudniej się stroi pod inne turbo i fimik ,niż pod inne wtryski ?? A jeśli tak to stopień trudności wart jest 500-600 zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wryski 216 to jest juz niemalże standard mod, za to turbo BRD nie jest

trudniej wystroić turbo, bo zdarzają sie rózne te BRD względem wstawania np.

wtryski sie słuchaja pompy, a turbo nie zawsze N75

i to jest własnie warte 500 PLN

masz 2 x droższe auto od starego 1Zeta

po modach bedziesz miał pewnie z 50KM wiecej i chciałbys wydać na to 500 PLN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamosor: nie czytam jakis cyferek w podpisach, bo mnie to zgrzewa i powiewa

ale skoro piszesz jakies banialuki 0 programie w stodole i wylewasz żale, że Ci Rogal nie chciał zrobic za 900 PLN zamiast koledze pomóc

montaż tego ustrojstwa o którym piszesz (czyli wtrysków) to zrobi sobie każdy w 20 minut na parkingu mając klucze 13 i 17,

216 nawet na allegro teraz są kompletne a jak nie to kupi koncówki i niech sie chłopak umawia w Nadarzynie na wymiane, potem smignie do Rogala i po temacie bo z Lublina autor watku najblizej ma do Wawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamosor: nie czytam jakis cyferek w podpisach, bo mnie to zgrzewa i powiewa

ale skoro piszesz jakies banialuki 0 programie w stodole i wylewasz żale, że Ci Rogal nie chciał zrobic za 900 PLN zamiast koledze pomóc

No trudno pewnie znowu ostrzeżenie bo to nie na temat.

Ale mówię stanowcze nie wazeliniarzom i dupolizusom i nie chodzi mi tylko o mojego przedmówcę.

Doskonale zdaję sobie sprawę że co niektórzy tunerzy są tu traktowani jak bogowie i każdy kto ich nie wielbi to zaraz ,,wylewa żale" .Można by pomyśleć że dostają kasę za reklamę , ja jednak myślę że lizustwo to , spowodowane jest chęcią przypodobania się konkretnym osobą (później pojadę na program ,to się przedstawię i pokażę kilka moich lizusowych postów może będzie taniej).

Co się tyczy Rogala to wiem ,że jest to gość na poziomie (i to opinia w oparciu nie tylko o to forum) i bardzo dobry fachowiec,i nie mam do niego absolutnie żadnej pretensji . To że napisałem ,,smutna sprawa" to podczymuję bo na członków klubu (do których też należy) mógłby spojrzeć bardziej przychylnym okiem. Ale za to nie kręcił i nie stękał jak stara baba .Dla niego czas to pieniądz ,wie co sobą reprezentuje to się ceni.Nie mnie oceniać czy to było o"k czy nie ,ale to forum powinno służyć wszystkim ,a w interesie wszystkich jest wiedzieć jak najwięcej.

Jestem ciekaw kowboju skoro nie czytasz co ludzie mają w podpisach to dlaczego sam piszesz ,,szukasz (pompo) wtrysków hybrydowych 216/230/260 AL/AL+/AL++ pomogę "- pewnie dlatego że inni mają czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to na razie wyminie sobie sam wtryski, kolega Olek-wroc na forum passata oferuje wymianę końcówek BOSIO na przesłanych do niego wtryskach za 770zł. A widziałem gdzieś na naszym forum ze jeden kolega na serii AHU + wtryski 216ki miał 117,3 KM ( co by mnie na dzień dzisiejszy zadowalało)

wykres.jpg

Wiec nie ma sensu jechać bez wtrysków do Rogala dać 900zł żeby zrobił z serii 110-115KM, a później dokupić wtryski i znowu jechać na zmianę programu i następne z 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to na razie wyminie sobie sam wtryski, kolega Olek-wroc na forum passata oferuje wymianę końcówek BOSIO na przesłanych do niego wtryskach za 770zł. A widziałem gdzieś na naszym forum ze jeden kolega na serii AHU + wtryski 216ki miał 117,3 KM ( co by mnie na dzień dzisiejszy zadowalało)

wykres.jpg

Wiec nie ma sensu jechać bez wtrysków do Rogala dać 900zł żeby zrobił z serii 110-115KM, a później dokupić wtryski i znowu jechać na zmianę programu i następne z 1000zł.

Korekta softu kosztuje znacznie mniej ok. 300 zł.

Choć myślę że masz rację na program najlepiej jechać na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...