Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zakłocenia w CB po załączeniu HID


markus85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, po załączeniu świateł jest jeden trzask w radiu, cb to uniden 520, miał ktoś taki problem, ew. rozwiązanie?Podłączyłem radio bezpośrednio pod akumulator i wpiąłem filtr przeciw zakłóceniowy ale to nie pomaga. Zostaje wywalenie HID-ów,czy spotkał się ktoś ztym aby sprzedawca wymienił przetwornice z tego powodu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka, przerabiałem u siebie, zakłócenia wchodzą przez antene i żaden filtr nie pomoże. U mnie dopiero piąte !! przetwornice zatrybiły i jest cisza. Jakbys chciał wiecej info dawaj na priv - cena tych przetwornic ok 100 za sztukę , dam Ci namiar na sprzedawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne przetwornice Hella lub DENSO i nie będziesz miał żadnych problemów z zakłóceniami. Lecz one trochę kosztują :confused4:. Chyba, że wyciągniesz z jakiegoś auta na części... Te wszystkie HIDowe przetwornice są shit warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka, przerabiałem u siebie, zakłócenia wchodzą przez antene i żaden filtr nie pomoże. U mnie dopiero piąte !! przetwornice zatrybiły i jest cisza. Jakbys chciał wiecej info dawaj na priv - cena tych przetwornic ok 100 za sztukę , dam Ci namiar na sprzedawce.

Może napisz Kolego, jakie to przetwornice, to będzie wiadomo czego szukać. Sam bym pokombinował co nie co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz lampy zespolone to wywal to badziewie, i zaluz sobie koito z lexusa/toyoty, pasuja jak ori valeo pod lampe tylko cena sporo mniejsza, u mnie zadnego problemu z johnnym2/onwa mk3 i antena sirio 145/ jakas tania metrowka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka, przerabiałem u siebie, zakłócenia wchodzą przez antene i żaden filtr nie pomoże. U mnie dopiero piąte !! przetwornice zatrybiły i jest cisza. Jakbys chciał wiecej info dawaj na priv - cena tych przetwornic ok 100 za sztukę , dam Ci namiar na sprzedawce.

Może napisz Kolego, jakie to przetwornice, to będzie wiadomo czego szukać. Sam bym pokombinował co nie co ;)

Mam przetwornice takie jak w tym zestawie (M-Tech), polcane zresztą tez na innych forach, chińczyk ale taki z górnej półki :decayed:. http://allegro.pl/hid-xenon-m-tech-xenony-top-quality-led-hp-gratis-i1388855759.html

Choć wyglądają jak te za 30 zeta w srodku są zupełnie inne (rozkrecałem wszystkie jakie miałem), u mnie pracują bardzo dobrze juz ponad 40 000 km - zrobione w 8 miesięcy. Sprawdzone z radiami : Yosan turbo, Pr Herbert, Stabo 3001, itd itd. Anteny ML145, Performer 5000, Santiago 1200. Z sprzedawcą umówiłem sie ze odeślę jak będą siac ale zostały :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może trochę odświeżę temat :naughty:

Mam zamiar kupić właśnie zestaw HID do mojej niedawno zakupionej B6 i chciałbym się wam poradzić jaki najlepszy?

Chodzi mi głównie właśnie o zakłocenia w CB a link podany w poprzednim poście juz nieaktualny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zestaw z tymi "cienkimi" przetwornicami,podobno one nie "sieją" . A najlepiej kup ori xenony bo hid to szajs :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym kupił ori xenony ale ja wiadomo koszty kilkakrotnie większe, wogóle to lampy na nowe myslałem zeby zmienic bo juz zmatowiały i odbłyśniki tak samo, :decayed:

ale dzieki za podpowiedz, tak własnie myślałem żeby cyfrowe przetwornice "te cienkie" kupić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam mam przetowrnice slim - cienkie, nie zaklocania cb-radia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z awaryjnością? koleś który handluje takimi rzeczami w Gnieźnie mówił że często reklamują te cyfrowe przetwornice, a analogowych jeszcze mu się nie zdarzyło. Jestem ciekawy jak sprawy naprawdę się mają ponieważ koleś mocno zawyża cenę zestawów z analogowymi przetwornicami, więc mam niepewności wobec do tego co mówił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie Koledzy, że wtrące trzy grosze...

Jeśli reflektory nie mają homologacji na żarniki xenonowe, to przy rutynowej kontroli "misiaczki" mogą zabrać dowód rejestracyjny i z tego co wiem, to się zdarza :confused4:

Druga sprawa, to taka, że przy kolizji, a nie daj boże wypadku, ktoś sprytny powie "zostałem oślepiony..." to policjanci sprawdzają światła na 100% i wtedy jak nie ma homologacji, a są xenony, to ten sprytny gość może wygrać sprawę bez problemu, chociaż wina może być po jego stronie.

Warto się nad tym zastanowić przed wydaniem kilku stówek na zestaw HID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że jak... :shocked: w tym modelu (b6) ciężko rozróżnić czy to xenony czy zwykła soczewkowa lampa poza tym że świecą inną barwą. :decayed:

Owszem na lampie jest opisane jaka i co do czego, ale spójrzmy prawdzie w oczy... któremu misiakowi będzie się chciało zaglądać pod maskę... :mysli:

Dobrze a powiedzmy gdybym kupił lampy xenonowe takie jakie są przystosowane to nie bedą się czepiać? o spryski, poziomowanie i inne bajery z tym związane? :przebiegly: Ludzie którzy jeżdżą z HIDami są przeczuleni na to żeby nie oślepiać i regulują wysokość świateł, a wkurza mnie natomiast masa ludzi, która sobie podkręca światła wyżej w zwykłych lampach bo oni wtedy "więcej widzą" i "prawo" nic z tym nie robi, mimo że każdego oślepiają, i to oni powodują wypadki i kraksy... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zajrzeć pod maskę, to przecież nie musi rozbierać przodu, tylko każe Tobie otworzyć maskę, a on tylko zobaczy :naughty:

Poza tym oznaczenia powinny być na kloszu. A co do samopoziomowania i sprysków, to zgodnie z prawem przy ksenonach muszą być. No ale jak to w naszym kraju bywa, prawo sobie, a życie sobie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zamontowane przez jakiś czas HID-y i świeciły fajnie, ale po obejrzeniu kilku odcinków "Uwaga pirat" na TVN Turbo zwątpiłem. Wiem, że to pokazówka w TV, ale jednak zabrali kilka dowodów rej. :confused4: No a swoją drogą, z zakłóceniami w CB w żaden sposób nie udało mi się uporać i to przesądziło o powrocie do żarówek H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo zastanawiałem się nad montażem takiego zestawu i zrobiłem to tylko dlatego że dostałem od znajomego przetwornice. Tu nie chodzi o to jak się schowa przetwornice itp. tylko jaki to będzie miało efekt dla nas i dla tych z przeciwka. Jeżeli same żarniki mają 4300, 5000 lub max 6000k to jest :good: jeżeli światła są dobrze ustawione to na prostej drodze nie ma opcji oślepiania jadących z przeciwka, jedynym problemem jest zjazd z górki. Montowaliśmy ostatnio u kolegi w B7 hidy ma lampy bez soczewek świecą gdzie popadnie :) ale auto wygląda na świeże ładnie utrzymane i żaden misiak się nie czepia a jego sumieniem jest co myślą jadący z przeciwka. Tak jak ustaliłem w soczewkach tech zdarzają się różnie wycięte blaszki ja na szczęście miałem tak ________/----------- w obu soczewkach. Co do schowania samych przetwornic jeżeli ktoś je chowa zaraz nad lampą albo tnie obudowę żeby wyprowadzić przewody niech się nie dziwi że policja się czepi. Ja mam zamontowane tak:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=196253.0

wiem że po otwarciu maski nie ma opcji żeby zobaczyć że przy lampie jest coś zmieniane. Spryski tak jak pisałem zamontuje ale samopoziomowania już nie - przeniosę pokrętło do regulacji wysokości świateł w inne miejsce. Jeżeli chodzi o moje przetwornice wydawało mi się że wszystko jest ok ale dzisiaj zapalił mi się rano esp, hamulce i abs. Zgasiłem odpaliłem i wszystko zgasło ale na vagu zostały błędy.

Jeżeli chodzi o policję jeżeli ktoś jedzie autem z podoczepianymi spojlerami z muzyką grającą na całą ulicę i ma hidy to ja się nie dziwie że polcja się czepia takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. @dominikt1, nie chodzi o to czy oślepiają i czy miśki znajdą przetwornice. Oni nie patrzą od razu pod maskę, tylko sprawdzają oznaczenia wytłoczone na lampie.

Moje też ładnie odcinały światło, tak jak narysowałeś wyżej, niemniej jednak zrezygnowałem. To już każdy musi sam zdecydować.

Temat w zasadzie dotyczy zakłóceń w CB, a tych wg. mnie nie da się wyeliminować przy tanich zestawach HID. Próbowałem ekranowania przewodów, lamp, zmianę miejsca mocowania anteny, precyzyjne strojenie samej anteny, filtry na kablu radia, na kablu antenowym, na zasilaniu HID-ów... nic - bez zmian :no:

aaa... jak by ktoś chciał, to mam na pozbyciu cały zestaw 4300K w pudełku, niech będzie za 70zł :naughty:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampach B6 nie ma żadnych wytłoczeń odnośnie tego jakie żarówki idą, są tylko naklejki których szybko można się pozbyć :) a co do samych soczewek to powyżej jest napisane H7 D1S. [br]Dopisany: 21 Czerwiec 2011, 16:48_________________________________________________Czy ktoś na swojej drodze napotkał takie przetwornice:

http://allegro.pl/przetwornica-slim-xenon-hid-h1-h7-d2s-d2r-h4-hb3-i1838956931.html

czy sieją one zakłócenia na CB albo caraudio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na swojej drodze napotkał takie przetwornice:

http://allegro.pl/przetwornica-slim-xenon-hid-h1-h7-d2s-d2r-h4-hb3-i1838956931.html

czy sieją one zakłócenia na CB albo caraudio ?

Miałem takie przetwornice w B6 i nie siały,elegancko wchodza pod lampę. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...