Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przedawnienie szkody

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam taki przypadek w 2006 roku miałem stłuczke nie ja ale moim autem,Policja unała za sprawce stłuczki gościa co wjechał w moje auto ale on mandatu nie chciał przyjąc więc sprawa trafiła do sądu grodzkiego,ja oczywiście szkode zgłosiłem do ubezpieczyciela sprawcy "Sigmy" oni naliczyli szkode ale wypłata dopiero po wyroku,

sprawa odbyła się 08/2010 wine uznali jak wcześniej Policja, mnie nawet o sprawie ani kierującego moim autem nie powiadomili o wyroku dowiedziałem sie przypadkowo, zgłosiłem sie do Sigmy o wypłate odszkodowanie a oni mi powiedzieli że mineło 3 lata od zdarzenia i sprawa sie przedawniła odszkodowania nie wypłacą.

Miał ktoś taki przypadek ? czy żeczywiście tak jest ?

Opublikowano

zaraz, moment - a jakim cudem rozprawa odbyła się dopiero po czterech latach ???

Opublikowano
  • Autor

Tak działają sądy we Wrocławiu :wallbash:

Nawet nas nie powiadomili o sprawie całe szczęscie że nie zmienili decyzji co do sprawcy.

Opublikowano

a więc cytuję :

"Zasadniczy termin przedawnienia roszczeń o naprawienie szkody wynikłej z wypadku komunikacyjnego - to 3 lata, przy czym jego bieg rozpoczyna się z dniem, w którym poszkodowany dowiedział się o szkodzie i o osobie obowiązanej do jej naprawienia. Oba warunki powinny być spełnione łącznie."

czyli - w którym poszkodowany dowiedział się o osobie obowiązanej do jej naprawienia - a więc 3 lata od prawomocnego wyroku sądu - na logikę tak być powinno.

a tutaj masz źródło:

Elżbieta Majszak

Ekspert z zakresu odszkodowań i ubezpieczeń.

Opublikowano

Coś mi się wydaje, że jest to jednak 10 lat, przy wyroku sądu.

I kilka linków:

http://forumprawne.org/ubezpieczenia/95499-wyplata-odszkodowania-oc.html

http://www.money.pl/ubezpieczenia/poradniki/artykul/walcz;o;pelne;odszkodowanie;oc,26,0,329498.html

http://prawnikow.pl/forum/thread/120286,odszkodowanie-z-OC-sprawcy.htm

http://www.wypadek.com/przedawnienie_roszczen.html

Poza tym, możesz napisać do użytkowniczki: arielka. Siedzi w ubezpieczeniach, więc może pomoże Ci w tej kwestii.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki Panowie za pomoc, rzeczywiście w mojej sprawie termin przedawnienia powinien wynosić 10 lat będę działał dalej zobaczymy.

Opublikowano

W Twoim przypadku 3 lata, ale od prawomocnego wyroku sądu, czyli od 8-9.2010

Pozdrawiam

arielka

Opublikowano
:pali:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.