Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Rurka odpowietrzająca skrzynie korbową a olej..


SoMeS

Rekomendowane odpowiedzi

Bry :hi:

Tak się zastanawiam czy przy odpiętej bądź uszkodzonej na wejściu rurce odpowietrzającej skrzynię korbową (tej idącej do membrany na pokrywie zaworów) jest w stanie tą dziurą silnik wypluć cały bądź większość oleju?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinien, no ale jak odma jest sprawna to ten olej co tam sie zbiera, spada z powrotem do srodka,

im silnik w gorszej kondycjii tym bardziej dmucha przez odmę, ale wypluwać oleju nie powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki Panowie w takim razie szukam dalej co poszło bo na 500km potrafi mi cały olej z silnika wypluć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie spala silnik jest w bardzo dobrej kondycji tylko gdzie nie stane to zostawiam plamy, coś pewnie uwaliłem lub gdzieś uszczelka poszła bo schodzi do suchego bagnetu :)

wyczyściłem wczoraj całą głowicę i osprzęt specjalnymi środkami do czyszczenia silników potem przejechałem karcherem przy temperaturze ponad 100' doleje do max i będę obserwował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem uwaloną tę rurke ale to śladowe ilości tam uciekały. Jeździłem z tym jakiś czas, silnik uwalony w oleju ale ubytków większych nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do tych co wypowiadali się w temacie...

Próbował ktoś z wypowiadających się w temacie odpiąć tą rurkę odpalić auto i potrzymać go chwilę na wyższych obrotach? :cool1:

Olej płynie tamtędy delikatnie po ściance pod rurką w stopniu takim że przez kilka godzin 2 litry na pewno wypłyną :wink4:

Tak więc dziękuję i dobranoc temat można zamknąć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robiłem takich testów bo jak powiedziałem ubytek był minimalny a najbardziej mnie wkurzało że silnik byl brudny :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...