Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Warto kupić te Sprężyny?


P-U-M-A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy warto kupić sprężyny w takim stanie

Jeździły 6 lat po niemieckich drogach jak powiedział mi sprzedawca.

Planuje auto obniżyć o 30mm pod felge 17''

Nadają się?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1372318303

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eibach bardzo dobra firma i robi super sprężynki, miałem w poprzednim aucie i jeździło się bardzo dobrze, nie było twardo w sam raz na nasze kulawe drogi :good: Tylko te co na zdjęciu trochę kiepsko wyglądają, ale nie mam pojęcia czy ta rdza wpłynie na właściwości jezdne, choć mogą szybko pęknąć, chyba że da się je jakoś pomalować na nowo :mysli:. no i te 6 lat :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym je kupił to bym je wyczyścił całe i pomalował jakąś dobrą farbą. Niech się ktoś jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są skorodowane nie tylko na zewnątrz to mogą szybko pęknąć :gwizdanie: Cena jest bardzo niska. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. :decayed: Najlepiej jakbyś pojechał je obejrzeć na żywo wtedy by było można łatwiej ocenić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do goscia zeby wyslal zdjecia bo raczej tam nie pojade.

Znalazlem jeszcze takie cos na serwisie aukcyjnym moze lepiej dolozyc i miec gwint.

http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-fk-fks-b5-b5fl-a4-i1392269070.html

Albo caly zestaw MTS z amortyzatorami i sprezynami za jakies 700-800zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na tej drugiej aukcji sa 2 zawieszenia. Myslałem jeszcze nad 3 opcją czyli same s[ringi MTS ale sie boje ze na mocno mi obniza bo tam pisze 40/40 a ja chce 30/30mm. Jak myslicie co bylo by najlepsze dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już miałbym brać któreś z tych dwóch aukcji to wziąłbym te drugie widać że nie były malowane więc są w niezłym stanie, z tymi pierwszymi jak ich nie możesz obejrzeć osobiście to darowałbym sobie. Jakbym miał brać zestaw MTS za 800zł to wolałbym dołożyć 300/400 i kupić gwint :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co gwint najlepszy bedzie. A jest tam możliwość regulacji czy jak dziala zawieszenie gwintowane?[br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 13:57_________________________________________________A jak nie bedzie mnie stać na gwint to kupuje te czerwone springi. Znacie tą firmę FK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co gwint najlepszy bedzie. A jest tam możliwość regulacji czy jak dziala zawieszenie gwintowane?[br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 13:57_________________________________________________A jak nie bedzie mnie stać na gwint to kupuje te czerwone springi. Znacie tą firmę FK?

gwint ma regulację góra/dól sam kręcisz, sam ustawiasz.

wejdź w link będziesz wiedział o czym mówię http://allegro.pl/zawieszenie-sportowe-gwint-kw-audi-a4-b5-avant-i1401577038.html

też się napalałem na gwint, ale nigdy jeszcze nie jeździłem na obniżonym zawieszeniu, więc sobie narazie dałem z nim spokój, a zakupiłem springi -40 wraz z amorkami MTS aby zobaczyć co i jak :wink4: jak mi się spodoba to wtedy będę myślał nad gwintem :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/92/26/90/1392269070_1

Tu jest autko na tych sprężynach FK jak myślicie ile one jest obniżone bo boje sie że bedzie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/13/92/26/90/1392269070_1

Tu jest autko na tych sprężynach FK jak myślicie ile one jest obniżone bo boje sie że bedzie za dużo.

Z passata Ci nie podejdą sprężyny :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z mechanikiem co mi będzie je wymieniać to sie mnie nawet pytał czy nie chce springów bo jakiegoś pasata ma do wymiany z sportowych na zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu jeden co z A6 tez wpakował. Passat ma zupełnie inne zawieszenie z tyłu :gwizdanie:[br]Dopisany: 10 Styczeń 2011, 21:28_________________________________________________Popatrz na zawieszenia od a4 i od passata i zobaczysz różnice :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. No to jeszcze poczekam może znów będa jakieś springi na allegro. Te mtsy do mnie nie przemawiają jakoś za mocno chyba obniżają a ja chce tylko 30mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. No to jeszcze poczekam może znów będa jakieś springi na allegro. Te mtsy do mnie nie przemawiają jakoś za mocno chyba obniżają a ja chce tylko 30mm.

Z tego co widziałem to często na allegro pojawiają się H&R. Też bardzo dobra firma i w okolicach 200zł można dostać :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...