Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomóżcie w zakupie skrzynki i wzmacniacza!


wesoly1601

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam w swojej CZWÓRCE radyjko Kenwood KDC-W534U 45Wx4. Nie mam w nim wyjścia na subwoofer, ale jest na tylne głośniki, których w aucie nie mam. Czy jest sens i możliwość podłączenia wzmacniacza pod wyjście na tylne głośniki?

Interesuje mnie taki zestaw: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=264991402

Co o nim myślicie. Może coś innego proponujecie?

Czy ten wzmacniacz będzie dobry?

Pomóżcie bo chce dużo basu w niuni :D[br]Dopisany: 10 Listopad 2007, 18:55 _________________________________________________no koledzy co jest z wami? na bank któryś z was się zna na tym!

Napiszcie tez jak to jest z podłączeniem wzmacniacza który miałby być w bagażniku, czy będzie trzeba go wyłączać po wyjściu z auta czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od radia: moze i faktycznie na subwoofer wyjscia nie ma ale ma napewno 1xRCA czyli popularnie mowiac chinche, a to wystarczy aby podpiac wzmacniacz. Wzmacniacz na poczatek nie jest zly. Subwoofer wolalbym osobiscie wykonac sam. Skrzynie z wiorowki/mdfu i za zaoszczedzone pieniadze zainwestowac w porzadniejszych przetwornik.

Wzmacniacz bedzie mial tzw. remote czyli bedzie zdalnie zalaczany wraz z zalaczeniem radyjka. Zwykle jest to przewod od sterowania antena albo po prostu jest odpisany remote(najczesciej niebieski kolor). Oprocz tego bedziesz potrzebowal kabli od aku do wzmaka a to tez bedzie pare zl kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak jak mowisz sprzet ma byc nastawiony na 'duzo basu' to proponuje z tanszych rozwiazan Capowera hpb-1502 zmostkowac go do jednego kanalu i do tego np Lanzara Max 12 albo Magnata xpress 15. Bedzie niezle zamieszanie ;] Do typowego lupania mozna tez wrzucic ravelanda axx1212 i osobiscie tego bym polecal :)

Aha i to jest sporo wiecej niz 600 zl ale taniej sie chyba nie da... wzmak nowy to 450 zl. Glosnik to 350 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz ja wychodze z zalozenia, ze moc wzmacniacza powinna byc znacznie wieksza od mocy nominalnej glosnika a wiec jak dla mnie to taka konfiguracja odpada. Sa przeciwnicy tej teorii ale wiadomo rozni ludzie, rozne potrzeby :)

A reszta parametrow jest w sumie mniej istotna bo jak bedziesz z glowa uzywal galki Volume to nie uslyszysz znieksztalcen harmonicznych na poziomie 10% ;] Tak po prawdzie to ten wzmacniacz to dosc budzetowa konstrukcja ale w tej cenie b. trudno znalesc cos lepszego czyt. mocniejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja moge powiedzieć że też rozglądam się za czymś do bagażnika, i doszedłem do wniosku że poczekam pare miesięcy, i na wiosne wyskocze z lepszym sprzętem, a ma to być :

głośnik LANZAR MAX 12D - ok. 250 zł

wzmak LANZAR HTG414 - ok. 610 zł

okablowanie konkretniejsze - ok. 100 zł

i skrzynia, tu mam dylemat, wiem że jak ja zrobie to spartole sprawe:/ może kupie gotową skrzynie a może jednak się przełamie i sam zrobie na spokojnie, dodam że taka skrzynia znów ok. 150 zł kosztuje!

myśle że 1000 zł wystarczy na konkretny bagażnik na pare latek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie skrzynka z bass reflexem czy zamknięta do sedana?

zalezy jakiego rodzaju muzyki słuchasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to weź BR będziesz miał niższe zejście, do tego typu muzyki zdecydowanie lepszy będzie tego rodzaju obudowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego wzmacniacz starczy pod głośnik i myślę że powinno być ok. Ja jednak JBLa bym sobie darował i szukał coś bardziej sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz - http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=265472489

Głośnik - http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=267710008

I do niego wykonać jakąś ładną skrzynkę, bądź kupić. Z pewnością będziesz zadowolony. Napewno lepszy zestaw niż ten JBL[br]Dopisany: 12 Listopad 2007, 19:37 _________________________________________________Lub głośnik Powerbassa też są zachwalane przez użytkowników http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,180&kid=180&pid=1104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecal sprzet sony, slyszalem samego suba na wzmaku blaupunkta i przyjemnie to wymiatało, a jak wrzucisz na wzmaka xploda no to juz jest :thumbup: ja przynajmniej tak bede robil :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...