Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak przeciągnąć kable ??


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pomóżcie mi proszę w kwestii przeciągnięcia kabli w A4 B6.

1. Będę potrzebował pociągnąć kabel z okolic bezpieczników do komory silnika. Którędy ? Gdzieś w okolicach akumualtora po prawej stronie (od kierowcy) znalazłem taki wężyk wchodzący do przegrody przy podszybiu. W pierwszej chwili pomyślałem, że to właśnie do przeciągnięcia kabla np ze środka do komory silnika, ale nie wiem ? Jeżeli tak to gdzie wyjdzie kabel w środku (czy dostęp łatwy) ?

2. Czy pomiędzy przestrzenią pasażera a kierowcy, za tunelem środkowym jest jakiś prześwit którędy uda mi się również przeciągnąć kable ??

3. W jaki sposób zdemontować osłony słupków przednich przy szybie przedniej bo tam również będę chciał poprowadzić kable ?

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kable do komry silnika możesz przeciągnąć tędy (robisz otwór w gumie i przekładasz wiązkę). Niestety prawidłowe położenie kabla wymaga ściągnięcia osłony nadkola - więcej info znajdziesz tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=111331.0 (szukaj pod koniec pierwszego posta - jest opis i fotki).

PDC_tank3.JPG

2. Skąd i dokąd dokładnie przeciągasz przewody? Aby przypadkowo nie uszkodzić przewodu - najlepiej korzystać z tuneli i profili na wiązki. Albo przekładasz kabel z przodu pod klimatronikiem, dalej za schowkiem, słupkiem A i progiem... albo lecisz za tunel, pod popielniczką, profilem "trójnikiem" kręcisz przed kanapą (jest tam profil na przewody) do progu prawych tylnych drzwi i stamtąd do przodu.

3. Ściągasz uchwyty pomagające przy wsiadaniu/wysiadaniu (śruby są pod plastikami które odchylasz). Demontujesz osłony przeciwsłoneczne (wyciągasz z podsufitki - jedno mocowanie ma kółeczko zaślepiające, drugie podważasz śrubokrętem). Następnie wyciągasz plastik z napisem Airbag i wykręcasz śrubę, która znajduje się we wnęce. Teraz już można wyciągać osłonę (będą trzymać go 3 spinki na wysokości słupka szyby czołowej).

1_raczka.jpg

2_SunVisior.jpg

7_Atrim.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więcej info znajdziesz tutaj (szukaj pod koniec pierwszego posta - jest opis i fotki).

Mógłbyś poprawić ? bo chyba link Ci się nie wkleił :cool1:

Dzięki za opis zdjęcia tych słupków bo z tym myślałem, że będe miał największe problemy ;) ale gorzej chyba będzie z poprowadzeniem między przestrzenią kierowcy a pasażera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...